Avarijos ir katastrofos projektas


Avarijos ir katastrofos. Avarijų bei katastrofų tipai. Gaisras. Miško gaisras. Miško gaisrai Lietuvoje. Branduolinis sprogimas. Potvyniai. Potvyniai Lietuvoje. Uraganas. Uraganas “Anatolijus”. Aviacijos katastrofa. Aviacijos avarijos Lietuvoje. Cheminė avarija. Cheminė avarija Lietuvoje.


Gaisrai Branduoliniai sprogimai Potvyniai Uraganas Lėktuvų katastrofos Žemės drebėjimai Ugnikalnių išsiveržimai.

Aviacijos katastrofa pagal  Čikagos konvencijos 13 straipsnį yra įvykis, susijęs su lėktuvo naudojimu, nuo to laiko, kai keleiviai ar kiti asmenys įlipa į lėktuvą iki jų išlipimo, ir kurio metu buvo sužeisti ar mirė oro transporte buvę asmenys, taip pat atvejai, kai lėktuvai yra pažeidžiami ar sunaikinami, dingę ar visai nepasiekiami. Jei transporto priemonė avarijos metu yra sunaikinama ar sugadinama nepataisomai, toks įvykis vadinamas korpuso praradimu. .

Cheminė katastrofa yra netyčinis spaudai iš vieno ar daugiau pavojingų medžiagų, kurios gali pakenkti žmonių sveikatai ir aplinkai. Cheminiai pavojai yra sistemos, kuriose tam tikromis aplinkybėmis gali įvykti cheminių avarijų. Tokie įvykiai yra gaisrai, sprogimai , nuotėkiai arba toksiškų ar pavojingų medžiagų išsiskyrimas, kurie gali sukelti žmonių ligas, sužalojimą ar negalią. Nors cheminės medžiagos gali būti saugomos, transportuojamos ar naudojamos cheminėmis medžiagomis, sunkiausi yra pramoniniai nelaimingi atsitikimai , kuriuose dalyvauja dideli chemijos gamybos ir sandėliavimo įrenginiai. Labiausiai pavojinga cheminė avarija istorijoje buvo 1984 Bhopalo dujų tragedijos į Indiją , kurioje daugiau nei 3000 žmonių mirė po labai nuodingų garų.

  • MS PowerPoint 569 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (744 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Tadas
  • Avarijos ir katastrofos projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Avarijos ir katastrofos projektas. (2019 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/avarijos-ir-katastrofos-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 18:18
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo