Avaringumas keliuose referatas


Įvadas. Darbo aktualumas Avaringumas keliuose yra labai svarbi problema, su tuo galime susidurti kiekvienas, nepriklausomai nuo to ar vairuojame automobilį, ar einame gatve. Tinkamiausia alternatyva. Išvados. Literatūros šaltiniai. Priedai.

Darbo tikslas: Išanalizuoti avaringumo problemą Lietuvos keliuose ir priimti tinkamiausius sprendimus problemai spręsti.

Darbo uždaviniai:

Darbo objektas: Avaringumas Lietuvos keliuose

Darbo metodai: informacinių šaltinių analizė, palyginamoji duomenų analizė.

Analizuojant eismo įvykių ir juose sužeistų ir žuvusių žmonių skaičių 2000-2013m. (žiūrėti 1 priedą) nustatyta, kad didžiausias skaičius sužeistų žmonių per avarijas buvo 2005m. (8466). 2013m. situacija žymiai pagerėjo, tačiau eismo įvykių, sužeistų ir žuvusių žmonių yra ganėtinai daug. Ir šią situaciją būtina dar labiau mažinti.

1.Vairuojant negalima valgyti, rūkyti ar užsiimti kita veikla, kuri gali blaškyti dėmesį (pažeidėjams skirti baudas).

4.Automobiliuose įtaisyti alkotesterį, kuris užtikrintų, kad vairuotojui įpūtus daugiau nei yra leistina automobilis neužsivestų.

Sumažins avaringumą, nes dažnai žibant šviesoforo geltonam signalui vairuotojai nepaiso ir važiuoja taip sudarydami avarinę situaciją.

10. Išsilaikius automobilio teises, prieš žiemos sezoną būtina pereiti papildomus kursus, kurių metu nauji bus supažindinami su žiemos ekstremaliomis situacijomis ir turės pravažinėti tam tikras trasas.

Vairuotojai įgaus vairavimo praktikos žiemos sezonui.

Sunku sudaryti tinkamas sąlygas, kainuoja papildomų lėšų.

1.Išanalizavus nelaimingų atsitikimų kelyje duomenis, nustatyta, kad kasmet nutinka 17 tūkstančių eismo įvykių, per dieną įvyksta 48 įvykiai kelyje. Paanalizavus dabartinę situaciją keliuose galima rasti ne vieną priežastį, kodėl nelaimių keliuose dar vis nutinka labai daug. Taigi alkoholis, „chuliganiškas“ važiavimas, kelio ženklų ignoravimas, greičio viršinimas ir kitos situacijos parodo, kad šiuo metu Lietuvoje egzistuoja rimtos netinkamo vairuotojų elgesio problemos.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1562 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Avaringumas keliuose referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Avaringumas keliuose referatas. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/avaringumas-keliuose-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 15:45
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!