Aviacinių variklių aušinimas


Aušinimo intensyvumo reguliavimas. Cilindrų temperatūros matavimas. Aušinimas oru. Aušinimas skysčiu. Aušinimo intensyvumo reguliavimas. Kombinuotas aušinimas. Cilindrų temperatūros matavimas.


Apie 25-28% šiluminės energijos, išsiskiriančios deginant degalus, paverčiama mechaniniu darbu. Likusioji energijos dalis išskirama į aplinką kaip šiluma. Iš šio kiekio apie 40% šilumos išmetama kartu su išmetamosiomis dujomis. Dalį išmetamų dujų energijos galima panaudoti turbo įpūtimo sistemos kompresoriui sukti.

Likusi šiluma veikia variklio komponentus ir gali sukelti viso variklio ar atskirų jo dalių perkaitimą. Tačiau, iš kitos pusės, aukštos temperatūros leidžia padidinti variklio terminį NVK, sumažinti trintį (sumažėjus alyvos klampumui), pagerinti degalų- oro mišinio paruošimą (aukštesnėje temperatūroje degalai greičiau garuojam ir geriau susimaišo su oru). Dėl to, mažinant variklio temperatūrą, negalima persistengti. Taigi aušinimo sistemos paskirtis- palaikyti optimalią variklio temperatūrą.

Varikliai aušinami aušikliui paimant šilumą iš kaistančių dalių ir atduodant ją aplinkai. Priklausomai nuo to, kokio tipo aušiklis naudojamas šilumos pernešimui, stūmokliniai vidaus degimo varikliai gali būti aušinami oru, skysčiu arba oru ir skysčiu vienu metu.

Oru aušinančios sistemos labiausiai paplitusios šiuolaikiniuose vidaus degimo varikliuose. Jose, iš aplinkos atėjęs oras, apteka aušinamas variklio dalis taip paimdamas iš jų šilumą. Įšilęs oras išmetamas į aplinką. Aušinimo efektyvumas priklauso nuo:

c. Šilumos perdavimo orui efektyvumo (jis, savo ruožtu, priklauso nuo aušinimo briaunų dydžio ir išdėstymo bei deflektorių išdėstymo);

Deflektoriai gali būti montuojami ir viršutinėje cilindrų dalyje. Taip nuo per intensyvaus aušinimo saugomi arčiausiai įėjimo angos esantys cilindrai, tarp cilindrų padalinamas bei nukreipiamas reikiama kryptimi aušinantis oras.

  • Microsoft Word 940 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (951 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrius
  • Aviacinių variklių aušinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Aviacinių variklių aušinimas. (2018 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/aviaciniu-varikliu-ausinimas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 01:39
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema