Aviva Lietuva draudimo įmonės statistika


Įvadas. Įmonės pristatymas. Stebėjimo aprašymas. Histograma. Apskaičiuojami vidutiniai dydžiai. Aritmetinis vidurkis. Moda. Mediana. Pirmasis kvartilis. Trečiasis kvartilis. Pirmasis decilis. Devintasis decilis. Sklaidos rodikliai. Sklaidos plotis. Dispersija. Vidutinis standartinis nuokrypis. Sklaidos koeficientas. Asimetrijos koeficientas. Osciliacijos koeficientas. Išvados. Koreliacijos ryšio stiprumas. Teorinės regresijos lygtis. Išvados. Literatūra.


UAB draudimo ir pensijų bendrovė „Aviva Lietuva“ yra viena iš didžiausių įmonių rinkoje, turinti ilgametę draudimo patirtį Europoje ir pasaulyje.

4.3. Mediana–vidurinis ranžiruotosios (ūginės) statistinės eilutės narys, dalijantis ją į dvi lygias dalis.

Kvartiliai - Pirmasis kvartilis Q1 dalija intervalinę pasiskirstymo eilutę į dvi dalis: vienoje yra 14eilutės narių mažesnių už Q1, kitoje – 34narių, didesnių už jį.

5.3. Vidutinis standartinis nuokrypis - tai kvadratinė šaknis iš dispersijos. Šis rodiklis parodo, kiek vidutiniškai požymio reikšmės nutolusios nuo vidurkio. Kuo vidutinis standartinis (kvadratinis) nuokrypis mažesnis, tuo vidurkis geriau išreiškia visą visumą. Ir atvirkščiai, kuo šis nuokrypis didesnis, tuo nagrinėjamos visumos vienetai yra įvairesni, labiau nutolę nuo vidurkio.

5.4. Sklaidos koeficientas–tai standartinio nuokrypio ir aritmetinio nuokrypio santykis, Sklaidos koeficientas nusako sklaidos laipsnį. Kai sklaidos  koeficientas yra:

iki 10 % – sklaida maža;

10 % - 20 % – sklaida vidutinė;

20 % - 30 % – sklaida didelė;

30 % - 50 % – sklaida labai didelė;

>50 % – sklaidos koeficientas realios prasmės jau neturi.

Jei As=0 – pasiskirstymas simetrinis.

5.6. Osciliacijos koeficientas – tai sklaidos pločio ir aritmetinio vidurkio santykis. Visuma laikoma vienarūšė (vienoda), jeigu osciliacijos koeficientas neviršija 33 %.

50 proc.visų darbuotojų amžius buvo iki 40,7 metų, kitos pusės daugiau nei 40,7 metų;

25 proc. visų darbuotojų buvo jaunesni nei 34,7 metų;

75 proc. darbuotojų amžius buvo iki 46,8 metų, o likę 25 procentų darbuotojų amžius buvo vyresnis nei 46,8 m;

10 proc. visų darbuotojų buvo jaunesni nei 28,4 metai. ir 10 proc. vyresni nei 51,9metai;

Vidutiniškai požymio reikšmės nutolusios nuo vidurkio yra 7 metais;

Amžiaus sklaida aplink vidurkį yra vidutinė – 18,17 %;

Asimetrija neigiama, reikšmės yra labiau susikaupę į dešinę nuo vidurkio, todėl dauguma darbuotojų yra vyresni nei vidutinis amžius.

  • Statistika Projektas
  • Microsoft Word 67 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1814 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Aviva Lietuva draudimo įmonės statistika
    10 - 2 balsai (-ų)
Aviva Lietuva draudimo įmonės statistika. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/aviva-lietuva-draudimo-imones-statistika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:23
×