Avys ir jų kailis


Skirtingo produktyvumo tipo avių eksterjero ir interjero ypatumai ir ryšys su produktyvumu. Avių amžiaus nustatymas? Gyvulių amžiaus nustatymas. Skirtingo produktyvumo tipo ožkų eksterjero ir interjero ypatumai ir ryšys su produktyvumu. Vilnos plakas. Vilnos riebalinis prakaitas. Plautos vilnos išeigos nustatymas? Avių vilnos plonumo, stiprumo, ilgumo, garbanotumo, vienodumo nustatymas? Vilnos cheminė sudėtis ir savybės.


Pagal dominuojantį produktyvumą yra išskiriami produktyvumo tipai: mėsos, vilnos, pieno, kailio ir riebalų. vertinant vienos ar kitos kūno dalies ilgį, plotį ar aukštį, turi būti atsižvelgiama į tos veislės reikalavimus. Pavyzdžiui, siauras kojų statymas mėsinio tipo avims- didelis trūkumas, o kalnuotų rajonų veislėms, prisitaikiusioms vaikščiojimui kalnuotose vietovėse, susiaurėjęs kojų statymas ir užpakalinių kojų išlinkimas yra normalu. Pagal atskiras kūno dalis vertinamas bendras avies kūno sudėjimas, lytis, veislės požymiai, produktyvumo kryptis, iš dalies gyvulio produktyvumas ir veislinė vertė. Plona ir lygi oda yra pageidautina plonavilnėms avims, Storesnė ir lygi oda pageidautina pusiau plonavilnėms avims. Labai stora ir puri oda išvis nepageidautina. Vilninės avys turi tvirtai išvystytus griaučius. Šių avių vamzdiniai galūnių ir kiti kaulai sukaulėja lėtai. Mėsinių avių kaulai gausiai šeriant jas jauname amžiuje, taip pat esant pašaruose mineralinių medžiagų pertekliui sukietėja anksčiau ir lieka smulkesni. Pieninių avių vamzdiniai kaulai auga iš lėto ir ilgai, todėl jie pakankamai ilgi ir baigia formuotis dažniausiai pirmos laktacijos metu. Galvos išsivystymas ir forma iš dalies nusako gyvulio konstituciją. Grubi, stambi, stora oda padengta galva būdinga grubios konstitucijos avims. Grubi, sunki galva dažniausiai būdinga primityvioms veislėms.Pieninių avių galva dažniausiai nedidelė, smulki, sausa. Pro ploną odą reljefiškai išryškėja kaulai.Beveik visų plonavilnių veislių avių galva apaugusi plakine vilna, o dengiamieji plaukeliai auga tik ant ausų ir nosies galo.Pusiau plonavilnių ir beveik visų šiurkščiavilnių avių galva apaugusi dengiamaisiais plaukeliais.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1444 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Avys ir jų kailis
    10 - 3 balsai (-ų)
Avys ir jų kailis. (2018 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/avys-ir-ju-kailis.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 15:12
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo