Azijos gamtos turtai


Įvadas. Azijos ir pasaulio šalių ūkio priklausomybė nuo gamtos išteklių. Azijos naudingosios iškasenos ir jų pasiskirstymas. Iškastinis kuras. Gamtos išteklių išsekimo problema. Išvados. Literatūra.


Pats svarbiausias turtas žemėje tai naudingosios iškasenos. Nuo jų priklauso kasdienis žmonių gyvenimas, pramonės gyvavimas ir visa kas mus supa. Iš jų gaunama energija ir kita nauda lengvina žmonių gyvenimus, be jų egzistavimas neįsivaizduojamas. Žemėje naudingųjų iškasenų pasiskirstymas ne vienodas, todėl tai viena iš priežasčių lemiančių valstybių ekonomiką.

Azija- didžiausia pasaulio dalis (~30 % viso sausumos ploto), čia gyvena apie 60 % pasaulio gyventojų. Šiame žemyne yra net 49 valstybės. Tokį didelį plotą apimančiame žemyne yra begalės naudingųjų iškasenų, nors žemės gelmės dar toli gražu ne visur pakankamai ištirtos, bet daugelyje vietų jau surasti dideli įvairių naudingųjų iškasenų telkiniai. Azijos gamtos turtais yra aprūpinamos ne tik vietinės valstybės, bet jis yra gabenamas ir į kitus žemynus. Ši teritorija pasižymi ir naudingųjų iškasenų rūšių gausa. Vienintelis trūkumas trukdantis išgauti ir apdoroti visus turtus yra atšiaurus klimatas ir kai kurių valstybių investicijų į gavybą neturėjimas. Tai stabdo naujų šaltinių ieškojimo darbus ir medžiagų apdirbimą. Anaiptol Azija turėtų didžiuotis, kad joje yra visų žmogaus naudojamų iškasenų.

Darbo tikslas: apibūdinti kokių gamtinių išteklių yra Azijos teritorijoje.

Darbo uždaviniai : aprašyti Azijos ir Pasaulio priklausomybę nuo gamtinių išteklių, apibūdinti Azijos naudingųjų iškasenų rūšis ir jų pasiskirstymą, apibūdinti kas yra iškastinis kuras, kuom jis svarbus ir įvardyti jo rūšis, nustatyti naudingųjų iškasenų problemas.

Rusija turi milžiniškų gamtos išteklių, bet jos ekonomika yra neefektyvi, šiuolaikinės pramonės šakos plėtojamos nepakankamai.

99,7% Angolos eksporto sudaro nafta ir deimantai. Šių žaliavų kainų svyravimai neigiamai atsiliepia šalies ekonomikai, sunku planuoti biudžetą.

Silpnos besivystančios šalys, kurios turi svarbių mineralinių išteklių, dažnai būna autoritarinės ir korumpuotos.

Svarbių mineralinių išteklių (ypač naftos) koncentracija vienoje ar kitoje šalyje provokuoja besivystančių šalių konfliktus.

Iškastinis kuras - mineralinės naudingosios iškasenos, naudojamos daugiausia energijai gaminti. Šios iškasenos svarbiausios iš visų iškasenų, nes žmonėms suteikia didžiausią naudą. Prie iškastinio kuro priklauso anglys, nafta, gamtinės dujos, degieji skalūnai, durpės ir kitos degiosios naudingosios iškasenos. Jos skiriasi energine verte, t.y. degant išskiriama šiluma. Prie iškastinio kuro sąlygiškai priskiriamas ir uranas - žaliava branduoliniam kurui gaminti.

Anglys yra organinės kilmės nuosėdinė uoliena. Joms susidaryti reikia daugelio milijonų metų, kol augalų liekanos laikui bėgant atsiduria giliai po kitų sąnašų klodais ir veikiamos aukštos temperatūros, didžiulio slėgio netenka vandens, dujų ir sukietėja. Daugiausia anglių susidarė iš karbono periode pelkėse gausiai augusių miškų medienos. Tada, prieš 300-350 mln. metų, klimatas buvo itin drėgnas ir šiltas, didelį plotą apėmė pelkės.Kuo anglyse daugiau angliavandenilių, tuo didesnė energinė vertė. Pagal tai skiriamos trys pagrindinės grupės:

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2368 žodžiai)
  • Universitetas
  • Emilija
  • Azijos gamtos turtai
    10 - 4 balsai (-ų)
Azijos gamtos turtai. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/azijos-gamtos-turtai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:07
×