Azotas. Jo gamyba, panaudojimas. Amoniakas.


Amoniako panaudojimas. Azoto panaudojimas. Azoto gamyba. Azotas ir jo junginiai. Amoniakas panaudojimas. Azotas referatas. Azoto gamyba ir panaudojimas. Azotas- skaidres. Skaidres apie azota. Amoniakų panaudojimas.

Azotas. Azoto oksidai ir smogas. Azoto gamyba ir panaudojimas. Amoniakas ir iš jo gaunamos medžiagos. Azotas (N, lot. Nitrogenium ) yra cheminis elementas, elementų lentelėje penktos A grupės nemetalas, inertiškos dujos. Pirmasis atradęs azotą 1772 m. paskelbė Danielis Rezerfordas, tačiau Džozefas Pristlis, Henris Kavendišas ir Karlas Vilhelmas Šelė šį elementą atrado beveik tuo pat metu. Pavadinimas „azotas“ susideda iš graikiško neiginio a ir zoe – gyvybė. Tokį pavadinimą sugalvojo A.L.Lavuazjė. Azotas sudaro apytiksliai 78 % oro, kuriuo mes kvėpuojame. Standartinėje temperatūroje azotas yra bespalvės, bekvapės, beskonės dujos. Jis yra netoksiškas ir chemiškai inertiškas - t.y. labai nereaktingas - žemose temperatūrose. Azotas yra nedegus bei malšina degimo procesus. Be to, jis sukelia asfikciją (dusulį), jeigu išstumia iš oro deguonį, reikalingą kvėpavimui. Atmosferos slėgyje azotas įgyja skystą būseną prie -196°C. Azoto savybės reikalauja laikytis specifinių darbo saugos reikalavimų (pagal saugos duomenų lapą).
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (932 žodžiai)
  • Andrew
  • Azotas. Jo gamyba, panaudojimas. Amoniakas.
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Azotas. Jo gamyba, panaudojimas. Amoniakas.. (2010 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/azotas-jo-gamyba-panaudojimas-amoniakas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:50
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo