Azoto apytakos ciklas skaidrės


Azoto apytakos ciklas. Azoto apytakos ciklas-tai. Mineralizacija. Nitrifikacija. Amonifikacija. Denitrifikacija. Kam svarbus azotas? Pagrindiniai azoto (N) šaltiniai yra keturi. Azoto nuostoliai ar jų kompensavimas priklauso nuo dirvožemio vandens ciklo procesų. Ciklas. Azoto apytaką gali pakeisti žmogaus veikla. Klausimai.

Tai procesas, kai medžiagos virsta neorganiniais junginiais ir druskos įsiterpia į augalo ląstelių sieneles, pvz.,kalcio karbonatas — į kai kurių dumblių ląsteles.

Amonifikacija- tai procesas, kurio metu nuokritas skaido skaidančios bakterijos ir azotas i atmosferą išsiskiria amonio jonų pavidalu.

Denitrifikacija- tai procesas,kai nitratai ir amonio jonai paverčiami azoto dujomis.

Siekiant gauti didelius įvairių augalų derlius reikia, kad prieinamo azoto kiekiai atitiktų augalų poreikius. Sėkmingam augalų aprūpinimu azotu būtina panaudoti visus prieinamus azoto šaltinius.

Dirvožemio azotas. Dauguma dirvožemio azoto yra organinės formos. Jis būna surištas su dirvožemio organine anglimi (C). Ankštiniai augalai. Jie gali surišti iki 230 kg ha atmosferos azoto į augalams prieinamą azoto formą; Mėšlas; Sintetinės trąšos.

Pirmų trijų šaltinių azotas daugiausia yra organinis, tai yra surištas su anglimi. Organinis azotas dirvožemyje veikia skirtingai nei neorganinis, esantis sintetinėse trąšose. Taip yra todėl, kad organinio azoto ryšiai su anglimi turi būti nutraukti padedant mikroorganizmams, kad azotas taptų prieinamas augalams.

Azoto telkiniai pavaizduoti kaip apskritimai. Jų dydis atspindi telkinių dydį žemės ūkio naudmenų dirvožemyje. Organinio azoto apskritimas yra 100 kartų didesnis už kitus apskritimus. Rodyklės parodo azoto transformaciją.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1633 KB
  • 2014 m.
  • 22 puslapiai (591 žodžiai)
  • Paula
  • Azoto apytakos ciklas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Azoto apytakos ciklas skaidrės. (2014 m. Rugsėjo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/azoto-apytakos-ciklas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:59
×