Azoto junginiai, jų tipai ir susidarymo sąlygos


Azoto tipai. Azotas skaidres. Deguonies junginiai naftoje. Azotas ir jo junginiai. Amoniakas ir azoto junginiai. Azotas- skaidres. Azoto junginiai su deguonimi.

Įvadas. Nafta ir jos sudėtis. Naftos elementinė sudėtis. Azotas. Azoto junginiai naftoje. Azoto junginiai naftoje. Heterocikliniai azoto baziniai junginiai. Piridinas. Chinolinas. Izochinolinas. Akridinas. Neutralūs azoto junginiai. Pirolas. Indolas. Karbazolas. Nafteniniai porfirinai. Amidai. Aminorūgštys. Azoto junginių pasiskirstymas naftos frakcijose. Azoto junginių pašalinimas iš naftos. Naftos produktų valymas. Išvados. Literatūra

Azoto junginių naftose žymiai mažiau nei deguonies ir sieros junginių. Azoto kiekis neviršija 1,7℅mas. Azoto junginiai ne tolygiai pasiskirstę frakcijose, daugiausiai jų yra aukštesnės virimo temperatūros frakcijose.

Azoto junginiai- termiškai stabilūs, jei nėra deguonies, ir mažai turi įtakos naftos produktų eksploatacinėms savybėms. Azoto junginiai skatina dervų susidarymą. Nepaisant azoto junginių terminio stabilumo, naftos perdirbimo metu susidaro amoniakas, kuris parodo, kad vyksta azoto junginių dalinis skilimas. Hidrovalymo metu dalis azoto junginių amoniako pavidale pašalinama iš naftos produktų. Baziniai azoto junginiai naudojami kaip dezinfekuojančios medžiagos, antiseptikai,inhibitoriai,antioksidatoriai.

  • Microsoft Word 149 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (3015 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Azoto junginiai, jų tipai ir susidarymo sąlygos
    9 - 1 balsai (-ų)
Azoto junginiai, jų tipai ir susidarymo sąlygos. (2013 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/azoto-junginiai-ju-tipai-ir-susidarymo-salygos.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 14:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo