Azoto rūgšties gamyba Lietuvoje ir jos panaudojimas


Azoto rūgšties gamyba Lietuvoje ir jos panaudojimas. Azoto rūgšties gamyba. AB“Achema” – didžiausia. Azoto rūgšties gamyba Lietuvoje. Azoto rūgštis ( H NO 3 ). Sandara. Fizikinės ir chemines savybės. Grynas bevandenis azoto rūgšties (100%) yra bespalvis skystis. Rūgštinės-bazinės savybės. Azoto rūgštis paprastai laikomas aplinkos temperatūroje. Azoto rūgštis reaguoja su daugeliu metalų. Reakcijos su stipriai oksiduojančiomis savybėmis ir metalų. Reakcijos su nemetalai. Būdama galinga oksiduojančios rūgšties . Pagrindinis azoto rūgšties yra trąšų gamybai. Įdomūs faktai. Azoto rūgštis yra stipri rūgštis ir galingas oksidatorius .

Azoto rūgšties gamyba Lietuvoje. Sandara. Fizikinės ir chemines savybės. Rūgštinės-bazinės savybės. Reakcijos su stipriai oksiduojančiomis savybėmis ir metalų. Reakcijos su nemetalai ir pasyvavimas. Panaudojimas. Įdomūs faktai.

Azoto rūgštis ( H NO 3 ), taip pat žinomas kaip AQUA Fortis ir dvasia salietra yra labai korozinių ir toksiškų stiprios mineralinės rūgšties, kuri paprastai yra bespalvis, tačiau linkęs įsigyti ilgai laikomus geltonas atspalvis dėl kaupimo azoto oksidų, jei .Įprastinė azoto rūgšties koncentracija yra 68%.  Kai tirpale yra daugiau kaip 86%, tai yra vadinama rūkstančioji azoto rūgštis. Charakterizuojama kaip balta rūkstančioji azoto rūgšties ar raudonoji rūkstančioji azoto rūgšties koncentracija viršija 95% , priklausomai nuo kiekio azoto dioksidas metu, rūkstančioji azoto rūgštis . Azoto rūgštis taip pat plačiai naudojamas kaip stiprus oksidatorius .

Grynas bevandenis azoto rūgšties (100%) yra bespalvis skystis, tankis 1,512 g / cm 3, kuris sukietėja esant -42 ° C forma balti kristalai ir verda 83 ° C. mobili Kai virimo šviesą ir lėtai net esant kambario temperatūrai, yra dalinio skaidymosi reakcija susidarant azoto dioksidui: HNO 3 4 → 2 H 2 O + 4 NO 2 + O 2Taigi, bevandenis azoto rūgštis turėtų būti laikomas žemesnėje kaip 0 ° C, siekiant išvengti skilimo. Azoto dioksido (NO 2) azoto rūgštis, dažiosios geltonos, arba raudonos spalvos, esant aukštesnei temperatūrai, išlieka ištirps. O grynos rūgšties linkęs išskirti garai veikiami oro, rūgščių su ištirpusio azoto dioksido skleidžiančią rausvai rudos spalvos garų, kurių bendras pavadinimas "raudonoji rūkstančioji rūgštis" arba "rūkstančioji azoto rūgštis".

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 409 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1452 žodžiai)
  • Saras
  • Azoto rūgšties gamyba Lietuvoje ir jos panaudojimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Azoto rūgšties gamyba Lietuvoje ir jos panaudojimas. (2015 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/azoto-rugsties-gamyba-lietuvoje-ir-jos-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:34
×