Azoto rūgštis skaidrės


Azoto rūgštis. Kokia tai rūgštis? Kur pritaikoma azoto rūgštis? Kur Pritaikoma azoto rūgštis? Fizikinės savybės. Kuo pavojinga ši rūgštis. Cheminės savybės. Cheminės savybės Kaip azoto rūgštis reaguoja su metalais? Cheminės savybės sąveika su metalais. Gavimas laboratorijoje. Gavimas pramonėje. Įdomu. Refleksija. Namų darbai.

Uždaviniai: naudojantis žiniomis apie rūgštis, priskirti azto rūgštį tam tikroms klasifikacijos grupėms, išmokti fizikines ir chemines savybes, gavimą laboratorijoje ir pramonėje, žinoti, kur pritaikoma ši rūgštis.

HNO3- molekulinė formulė Tai oksiduojanti rūgštis, oksidatoriumi bus N+5 dalelė, o ne H+ Tai vienbazė, deguoninė rūgštis, stiprus elektrolitas.

Tai bespalvis, nuodingas, savito kvapo skystis, kuris pastovėjęs gelsta. 70% rūgštis laikoma koncentruota. Su vandeniu maišosi bet kokiu santykiu. Jei koncentracija viršija 86%, tokia rūgštis vadinama rūkstančia.

Tai stipri, oksiduojanti rūgštis. Net nedidelės koncentracijos azoto rūgštis ant odos palieka geltonas dėmes, nes tirpalai negrįžtamai paveikia baltymus. Patekusi ant odos, odą nudegina. Todėl dirbant su šia medžiaga reikia imtis papidomų apsaugos priemonių( guminės pirštinės, apsauginiai akiniai, chalatai).

Jonizacija: HNO3(aq)  H+(aq) + NO-3(aq) Indikatoriai keičia spalvą kaip ir kitose rūgštyse. (pakartoti spalvas) 2. Azoto rūgštis kitaip reaguoja su metalais. Jokie metalai iš šios rūgšties neišstumia vandenilio. 3. Sąveika su baziniais ir amfoteriniais oksidais. Parašyti reakcijų lygtis su CuO ir Al2O3 4. Sąveika su tirpiais ir netirpiais hidroksidais. Parašyti reakcijų lygtis su KOH ir Fe(OH)3.

  • MS PowerPoint 176 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (567 žodžiai)
  • Libra
  • Azoto rūgštis skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Azoto rūgštis skaidrės. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/azoto-rugstis-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 05:01
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo