B. Dvarionas


Balys dvarionas biografija. Balio dvariono biografija. B.dvariono kuriniai. B.dvarionas dabarties muzika ir kompozitoriai. Balys dvarionas profesijos. Microsoft word kuriniai fortepijonui. Kur biografija balys dvarionas. Balys dvariunas biografija. Balys dvarionas referatas. Jauniausieji lietuvių rašytojai referatas.

Įžanga. Šiek tiek istorijos. Biografija. Tai ką sužinojome apie B. Dvariono kūrybą. Opera „Dalia“. Na ir pabaigai. Išvados. Vienas lietuvių tarybinių kompozitorių, pasižymėjusių įvairiapusio pianisto, dirigento ir kompozitoriaus talentu, buvo balys dvarionas. Norėdamos nupiešti įvairiapusį jo – tsrs ir ltsr valstybinių premijų laureato, lenino ordininko, kompozitoriaus, atlikėjo, pedagogo, muziko-visuomenininko – paveikslą, apžvelgėme dvariono biografiją, artimųjų mintis apie jį, publikuotus jo straipsnius ir be abejo labiausiai mūsų dėmesį atkreipusią kompozitoriaus kūrybą.

Vienas Lietuvių tarybinių kompozitorių, pasižymėjusių įvairiapusio pianisto, dirigento ir kompozitoriaus talentu, buvo balys dvarionas. Norėdamos nupiešti įvairiapusį jo – tsrs ir ltsr valstybinių premijų laureato, lenino ordininko, kompozitoriaus, atlikėjo, pedagogo, muziko-visuomenininko – paveikslą, apžvelgėme dvariono biografiją, artimųjų mintis apie jį, publikuotus jo straipsnius ir be abejo labiausiaintensyvus kūrybinis Lietuvių kompozitorių gyvenimas prasidėjo nuo pirmųjų dienų, atkūrus tarybinę santvarką, kuri sudarė sąlygas kurti. Jau 1940 m. Vadovauti kūrybiniam darbui buvo sudarytas ltsr kompozitorių sąjungos organizacinis komitetas.

Idėjinio-politinio ir profesinio brendimo dėka Lietuvių muzika praturtėjo naujais atskirų žanrų kūriniais tarybine tematika – pirmąja Lietuvių tarybine opera, baletu, muzikine ko-medija, pirmosiomis kantatomis, oratorijomis: sukuriami pirmieji Lietuvių muzikoje koncertai at-skiriems instrumentams (smuikui, violančelei, vargonams, balsui, įvairiems pučiamiesiems instru-mentams su orkestru), pirmasis fortepioninis kvintetas, pirmoji sonata vargonams, kūriniai ka-meriniam orkestrui ir kt.

Vienas aktyviausių kūrybiniame gyvenime dalyvaujančių vyresni balys dvarionas gimė 1904 m. Birželio 19 d. Liepojoje (latvijos tsr) muzikos instrumentų meistro šeimoje. Gausioje dvarionų šeimoje muziką mėgo visi. Trys kompozitoriaus broliai tapo muzikantais profesionalais, sesuo julija, baigusi peterburgo konservatoriją, iki mirties dirbo operos soliste. Be abejo svarbų vaidmenį muzika suvaidino ir jauniausiojo dvarionų vaiko – balio – gyvenime.

Mokytis skambinti fortepijonu ir smuikuoti baliukas pradeda būdamas šešerių. Nuo dešimties metų dvarionas jau remia šeimą materialiai, grodamas nebyliajame kine, padėdamas tėvui vargonuoti bažnyčioje. Dvylikametis berniukas jau veda liepojos Lietuvių jaunimo chorą. Žengti pirmuosius žingsnius iš meninės saviveiklos į profesionalizmą jaunam muzikui padėjo tuo metu liepojoje gyvenęs latvių muzikos klasikas a. Kalninis.

1920 m. B. Dvarionas įstoja į leipcigo koncervatoriją, kurioje lanko spe-cialiojo fortepijono klasę, be to studijuoja ir kompozicijos teoriją. Koncervatorijoje jis studijuoja kartu su kitais Lietuvių muzikais – j. Gruodžiu, j. Čiurlionyte, j. Bendoriumi ir kt. Studijuodamas b. Dva-rionas domėjosi leipcigo muzikiniu gyvenimu, lankė universitete skaitomas muzikologijos pas-kaitas, lankė teatrus, susipažino su grožine literatūra.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1711 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • B. Dvarionas
    10 - 3 balsai (-ų)
B. Dvarionas. (2011 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/b-dvarionas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 02:02
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo