B grupės vitaminai


Liezuvio perstejimas. Referatai apie b grupes vitaminus. Atmintis ir vitaminai referatai. B grupes vitaminai referatai. B vitaminas. Vitaminas b. Vitaminai referatas referatai.

Turinys įvadas. B grupės vitaminai. Vitaminas b. Vitaminas b. Nikotino rūgštis. Pantoteno rūgštis. Vitaminas b. Vitaminas h. Vitaminas b. Vitaminas b. Vitaminas b. Išvados. Dabartinis gyvenimo tempas reikalauja didelių energijos sąnaudų. Išsekimas ir stresas dažnai trukdo reguliariai ir subalansuotai maitintis, pakankamai judėti bei pailsėti. Norėdami pagerinti savo gyvenimo kokybę, pastiprinti sveikatą bei jaustis energingi, turime vartoti organizmui reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Galime išskirti b grupės vitaminus, kurie yra mums reikalingi , kad būtume energingi, mūsų atmintis būtų puiki ir dėl kitų dalykų. B grupės vitaminai buvo sujungti į vieną grupę dėl tam tikrų jų savybių ir funkcijų žmogaus organizme panašumų. Visi b grupės vitaminai yra tirpūs vandenyje. Dauguma jų veikia kaip kofermentai, ir yra būtini fermentų, greitinančių biochemines reakcijas organizme, veikimui.

Dabartinis gyvenimo tempas reikalauja didelių energijos sąnaudų. Galime išskirti b grupės vitaminus, kurie yra mums reikb grupės vitaminai buvo sujungti į vieną grupę dėl tam tikrų jų savybių ir funkcijų žmogaus organizme panašumų. Dauguma jų veikia kaip kofermentai      vitaminas b1, dar vadinamas tiaminu, dalyvauja angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitoje, jis yra būtinas daugeliui organizme vykstančių reakcijų. Trūkstant šio vitamino, sutrinka virškinimo, nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemų veikla. Nuolatinis tiamino trūkumas sukelia beriberi ligą, kuria dažnai suserga alkoholiu piktnaudžiaujantys asmenys. Trūkstant tiamino, sutrinka ir centrinės nervų sistemos veikla.   teigiama, jog vartojant pakankamai tiamino, sumažėja rizika susirgti katarakta. Vėžiu sergantiems asmenims prieš vartojant vitamino b1 papildus reikėtų pasitarti su gydytoju, nes dideli šio vitamino kiekiai gali pagreitinti auglio augimą. Kai kurie žmonės gali būti alergiški šiam vitaminui. Daugiausia vitamino b1 yra grūdiniuose produktuose, alaus       vitaminas b2 (riboflavinas) yra reikalingas energijos gavimo reakcijoms spartinti, nervų, kraujo ir kitų ląstelių vystymuisi ir tam tikrų hormonų apykaitos reguliavimui. Kartu su vitaminu a šis vitaminas yra svarbus gleivinių, smegenų ir nervų sistemos, odos, plaukų gerai būklei išsaugoti. Dažniausiai vitamino b2 avitaminozė (trūkumas) pasireiškia kartu su kitų vandenyje tirpių vitaminų trūkumu. Jai būdinga gerklės perštėjimas, burnos gleivinės paraudimas ir patinimas, lūpų kampučių sausumas, trūkinėjimas, liežuvio uždegimas ir paraudimas ir drėgna, pleiskanojanti oda (seborėjinis dermatitas), akių perštėjimas. Taip pat gali pasireikšti anemija.  .

šio vitamino daugiausia yra mielėse, lapinėse daržovė      nikotino rūgštis, dar vadinama vitaminu b3, niacinu arba antipelagriniu vitaminu, yra itin svarbi angliavandenių apykaitai, hormonų sintezei ir genetinės informacijos saugojimui. Šis vitaminas sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, didelės jo dozės plečia kraujagysles ir mažina kraujospūdį. Manoma, kad vartojant pakankamai vitamino b3, sumažėja infarkto rizika, rečiau sergama depresija ir migrena, pagerėja virškinimas. Trūkstant šio vitamino, susergama pelagra. Ši liga paveikia odą, virškinimo ir nervų sistemas, ji pasireiškia gausiu, pleiskanojančiu, tamsiu, simetrišku bėrimu drabužių nedengiamose odos vietose, vėmimu, viduriavimu, galvos skausmais, apatija, nuovargiu, depresija, atminties praradimu, silpnaprotyste, ja sergant liežuvis tampa šviesiai rausvas.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (937 žodžiai)
  • Ajonda
  • B grupės vitaminai
    10 - 3 balsai (-ų)
B grupės vitaminai. (2010 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/b-grupes-vitaminai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 01:41
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo