B grupės vitaminų svarba organizmui


Kas atsitinka kai organizme truksta b grupes vitaminu. Kas nutinka kai truksta vitamino b. Vitaminų svarba organizme. Kas atsitinka kai truksta b grupes vitaminu. Referatai apie b grupes vitaminus. Kas nutinka kai organizmui truksta b grupes vitaminu?. Vitaminas b reikšme organizme. Maistas po zandikaulio luzio. Kas nutinka jei truksta b grupes vitaminu. Vitaminai po zandikaulio luzio operacijos.

Įvadas. Apie b grupės vitaminų svarbą ir trūkumo požymius. B grupės vitaminai. Vitaminas b. Vitaminas b. Nikotino rūgštis. Pantoteno rūgštis. Vitaminas b. Vitaminas h. Vitaminas b. Vitaminas b. Kas atsitinka kai trūksta vitamino b. B grupės vitaminai svarbūs malšinant skausmą. B grupės vitaminai gali sumažinti širdies smūgio riziką. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vitaminai - smulkiamolekuliai organiniai junginiai, reikalingi gyviems organizmams gyvybinei būklei palaikyti, bet kurių pats organizmas pasigaminti (sintetinti) negali, todėl gauna su maistu. Kai kuriuos vitaminus (b grupės ir vitaminą k) sintetina žarnyno bakterijos, tačiau organizmui jų nepakanka.

Vitamino terminą 1912 metais pirmasis panaudojo lenkų biochemikas kazimieras funkas (kazimierz funk). Žodis sudarytas iš lotyniško žodžio vita (gyvenimas) ir priesagos -amin, kadangi tuo metu visi žinomi vitaminai priklausė aminams, nors dabar tai nėra taisyklė.

Vitaminai gali būti skirstomi į dvi grupes: tirpūs vandenyje ir tirpūs riebalpats pirmasis b grupės vitaminas – tiaminas - buvo atrastas xx a. Pradžioje, ieškant priemonės galinčios pagelbėti žmonėms daugelyje šalių sirgusiems sunkia liga pasireiškiančia daugybiniu nervų pažeidimu, galvos skausmais, atminties susilpnėjimu bei sutrikusiu virškinimu(vadinamojiberi-beriliga). Šiandieną yra žinoma apie 100 sveikatos sutrikimų, susijusių su b grupės vitaminų trūkumu. Todėl mokslininkai jau nebedetalizuoja kiekvieno šių vitaminų funkcijų,o tiesiog įvardija juos kaip gyvybiškai būtinus sveikatai. Kalbant apie naujausius mitybos specialistų darbus, juos galima apibendrinti keliomis esminėmis tezėmis.  maistas yra svarbi mūsų aplinkos dalis, įtakojanti ir kurianti organizmo vidinę aplinką. Todėl mityba, jos subalansavimas bei papildymas yra svarbus ne tik sveikatos išlaikymui bet ir kiekvieno sveikatos sutrikimo, ligos gydymui. Tyrimai rodo, kad daugumos žmonių mityba nėra optimali. Ją reikia koreguoti, individualizuotai: atsižvelgiant į žmogaus gyvenimo būdą, medžiagų apykaitos savybes,  intensyviausiai dirbančių ir labiausiai pažeidžiamų organizmo sistemų apsaugą ir stiprinimą.   mityboje, kaip ir šiuolaikiškoje organizacijoje, kalbama apie komandinį darbą, todėl ir mityba papildoma dažniausiai ne pavieniais vitaminais, bet specialiais kompleksais; tai ypač pasakytina apie b grupę, kurioje daugelio vitaminų funkcijos yra glaudžiai susiję. Medicininėje literatūroje apie vitaminus sutinkame du terminus: vitaminų deficitas ir optimalūs organizmo poreikiai. Žinia, civilizuotoje visuomenėje tik išimtinais atvejais stebime ryškaus vitaminų deficito (avitaminozės) atvejus. Vitaminų deficito padeda išvengti santykinai nedideli vitaminų kiekiai. Jie yra standartizuoti ir vadinami rekomenduojama paros norma (sutrumpintai rpn). Optimalūs organizmo poreikiai yra individualūs, susiję su kiekvieno žmogaus genetiniu paveldu, gyvensena, fiziniu, emociniu krūviu.

  • Microsoft Word 472 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2914 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simas
  • B grupės vitaminų svarba organizmui
    10 - 3 balsai (-ų)
B grupės vitaminų svarba organizmui. (2011 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/b-grupes-vitaminu-svarba-organizmui.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 08:19
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!