B. Sruoga ,,Dievų miškas'' ryškiausi personažai


Dievu miskas veikejai. Dievu misko veikejai. Vacekas kozlovskis charakteristika. Majerio paveikslas. Dievu miskas santrauka. Dievu miskas priziuretojai. Balys sruoga dievu miskas majeris. Dievu miskas veikeju portretai. Traugotas majeris. Dievu misko vaceko.

Balys Sruoga. Vacekas Kozlovkis. Fricas Zelionkė. Arno Lėmenas. Julius Švarcbartas. Traugotas Majeris. Arno Chemnicas.

Vacekas Kozlovkis - kilęs buvo iš lenkiško pajūrio, iš profesijos – mėsininkas. Nešiojo jis raudoną trikampį – politinio kalinio ženklą. Buvo lagerio garsenybė, nudobęs kelias dešimtis kalinių. ,,O kiek šonkaulių ir blauzdikaulių sulaužė, kiek pakaušių praskėlė – niekas neskaičiavo“. Senieji katorgininkai pasakoja, kad Kozlovskis lageryje užmušė savo brolį. Per jo pragarą turėjo pereiti visi. ,,Kas teisybė- tai teisybė: Vaciaus nervai buvo visiškai sukirmiję‘‘. Tai buvo vidutinio ūgio, plačiapetis vyrukas, šiek tiek pražilęs ir praplikęs, keturių dešimčių metų vyras. Balsas jo buvo visuomet užkimęs – pragertas, prarėktas. Ranką jisai turėjo tikrai ,,pamačlyvą‘‘. Antausius dalino jisai nesigailėdamas, taip pat nesigailėdamas ir smogdavo į užpakalį ar į priešakį. O labiausiai jisai mėgo mušti su lazda : ,, Savo vergus vis lazdos smūgiais pasitinka ir išlydi‘‘. Vacelis buvo labai išradingas – turėjo puikią fantaziją, kaip kankinti kalinius. Po karo lenkai jį pakorė. Balys Sruoga, arčiau su juo susipažinęs, išmokė jį biržėnų lietuvišką dainelę, kuri jam labai patiko :

Arno Lėmenas – aukštas, plataus veido, šiek tiek pliktelėjęs, keturiasdešimties metų vyras. Iš profesijos buvo sunkvežimio šoferis. Civiliniame gyvenime turėjo, trejetą žmonų, kiek vaikų turėjo jam nerūpėjo - pagal jį tai buvo moterų reikalas. Anksčiau jo pasididžiavimas buvo – jo griausminga gerklė. ,,Keikės, būdavo, Lėmenas po lagerį, kad net SS sargybiniai, sėdėdami bokšte ant vielų tvoros, nuo tų keiksmų smarvės čiaudėti ima‘‘. Baisiai jis mėgo garbę ir savo titulą – lagerio seniūnas. Jo gimimo dienos proga visi lagerio kaliniai turėjo suruošti jo garbei iškilmingą paradą. Pasinaudodamas seniūno teisėmis, susiuostė su moterų bloko viršininke, pani blokova, ir šeimyniškai vertėsi su ja. Kai valdžia padarė Lėmeno turto patikrinimą, to turto buvo jau keli lagaminai, neskaitant to, kurį jis jau buvo suspėjęs už lagerio sienų išgabenti. Jį pasiuntė į kitą lagerį – Buchenvaldą.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1657 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ernesta
  • B. Sruoga ,,Dievų miškas'' ryškiausi personažai
    9.3 - 3 balsai (-ų)
B. Sruoga ,,Dievų miškas'' ryškiausi personažai. (2015 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/b-sruoga-dievu-miskas-ryskiausi-personazai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 00:18
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo