Baigiamojo biologijos egzamino klausimai su atsakymais


Kerpės , jų sandara , mityba , dauginimasis ir sistematika. Lietuvos kerpių flora ir jos ištirtumas. Lamarko evoliucijos teorija ir jos įvertinimas. Pirmosios. Lamarko koncepcijos bruožai ir įvertinimas. Zigotos segmentacija. Žmogaus gemalas į žmogų nepanašus. Zigota. Zigotos segmentacija. Kaulinių žuvų sandara ir sistematika. Kovą už buvį priežastys , formos , pasekmės. Kova už būvį - natūralios atrankos prielaida. Kova dėl būvio. Vabzdžių įvairovė ir reikšmė. Žmogaus skeleto sandara. Kaulų jungtys. Genetinės informacijos perdavimo būdai. Kremzlinių žuvų sandara , sistematika. Kremzlinių žuvų sandara ir sistematika. Paukščių sandara ir sistematika. Aukšesniųjų vėžiagyvių įvairovė. Plačiažnyplio vėžio morfologija. Aukštesniųjų vėžiagyvių įvairovė. Ilgapilviai vėžiai. Minkštapilviai vėžiai. Vabzdžių vystymasis pilna ir nepilna metamorfozė. Diapauzė. Vabzdžių vystymasis , pilna ir nepilna metamorfozė. Diapauzė. Ląstelės membranos , jų sandara ir funkcijos. Mikroevoliucija. Rūšies problema. Rūšių susidarymo būdai. Izoliaciniai mechanizmai ir jų reikšmė. Mikroevoliucijos objektas ir rezultatai. Varliagyvių sandara ir sistematika. Natūralioji atranka objektas , formos , rezultatai ir reikšmė. Dirbtinė atranka. Natūralioji atranka - varantysis evoliucijos veiksnys. Gamtinė atranka evoliucijos varomoji jėga. Gamtinės atrankos prielaidos. Individų heterogeniškumas. Dauginimosi progresija ir gyvybės spaudimas. Stabilizuojamoji atranka. Varomoji atranka. Dizruptyvinė atranka. Lytinė atranka. Gamtinės atrankos rezultatas. Virškinimo fermentai , jų klasifikacija ir veikimas žmogaus organizme. Kintamumas. Jo formų klasifikacija ir įvertinimas. Organizmų kintamumas evoliucijos proceso veiksnys. Energijos ir medžiagų apykaita žmogaus organizme. Medžiagų apykaita - tai. Metabolizmo etapai. Chelicerinių nariuotakojų įvairovė. Erkių ekologinės grupės. Nariuotakojų gyvūnų sandara progresyvūs bruožai. Nariuotakojų sistematika. Tipas - nariuotakojai. Žmogaus kraujo morfologija ir funkcijos. Kraujo krešėjimas. Kraujo reikšmė. Kraujo ląstelės , arba forminiai elementai. Kraujo plazma. Kraujo grupės. Kraujo sistema. Žmogaus kraujo morfologija ir funkcijos. Kraujo krešėjimas. Kraujotakos ir limfotakos organų bendrieji morfologiniai ir funkciniai principai. Makroevoliucija. Taksonų evoliucijos tipai. Evoliucijos kryptis. Makroevoliucijos objektas ir veiksniai. Parazitinių apvaliųjų kirmėlių įvairovė. Trichinos vystymosi ciklas. Žmogaus jutimo organai ir jų funkcijos.

Kerpės yra sudėtingos kilmės organizmai sudaryti iš simbiozėje gyvenančių grybų ir dumblių. Iš grybų į jų sudėtį daugiausiai įeina pirenomicetiidai, diskomocetiidai- aukšliagrybiai. Iš dumblių žaliadumbliai. Morfologinė sandara- kerpės gniužulas būna kauburėlių, grūdelių, žievės, plutelės,lakšto, taurės, krūmo ir kitokio pavidalo. Spalva pilka, žalsva, geltona, rusva. Pagal gniužulo formą:1) žiauberiškos- grūdelių, žvynelių, žievelių pavidalo. Jų gniužulas prisitvirtinęs prie substrato ir nuo jo neatskiriamas. Pvz. Rašytinis brėžis, lekanora, miltinuotė. 2) lapiškos-gniužulas dorzoventralinis, lapo ar plokštės pavidalo. Jos prie substrato prisitvirtinusios hifų kuokštais- rizinomis ar hifų išaugomis- rizoidais. Hifų išaugos atlieka ir siurbimo funkciją. Kerpių gniužulą sudaro keletas į rozetę susitelkusių lakštelių. Lakšteliai vienų kerpių ištisiniai, kitų skiautėti, banguoti, dantyti.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 299 KB
  • 2014 m.
  • 96 puslapiai (59037 žodžiai)
  • Indefoldas
  • Baigiamojo biologijos egzamino klausimai su atsakymais
    10 - 3 balsai (-ų)
Baigiamojo biologijos egzamino klausimai su atsakymais. (2014 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/baigiamojo-biologijos-egzamino-klausimai-su-atsakymais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:34
×