Baigiamosios profesinės veiklos praktikos ikiteisminio tyrimo specializacijos rezultatų aprašymo pavyzdys


Apibūdinti įmonės , institucijos kompetenciją ir norminius teisės aktus reglamentuojančius jos veiklą. Adaptuotis praktikos vietoje , laikantis bendravimo , bendradarbiavimo , komandinio darbo taisyklių. Taikyti teisės ir kitų mokslų žinias , atliekant įvairias praktines užduotis. Taikyti teisės normą konkrečiuose teisiniuose santykiuose. Parengti lokalinius teisės aktus , sutartis , kitą teisinę dokumentaciją įmonėse , įstaigose , organizacijose. Savarankiškai ( kaip atstovas arba kaip privatus asmuo ) dalyvauti teismo posėdyje , įgyvendinant procesines teises ir vykdant pareigas. Tiksliai ir taisyklingai vartoti teisinę terminiją praktinėje veikloje. Naudotis teisinės informacijos duomenų bazėmis , teisinės informacijos srautais. Tinkamai kvalifikuoti nusikalstamas veikas pagal visus požymius. Surašyti ikiteisminio tyrimo veiksmų protokolus. Charakterizuoti ikiteisminio tyrimo stadijas. Surinkti tyrimo duomenis pagal pasirinktą BD tyrimo metodą. Analizuoti kokybinius / kiekybinius BD tyrimo rezultatus. Kritiškai vertinti kitų asmenų veiklą , žinias ir vertybes.


Kadangi praktiką komisariate atlikau antrą kartą, tai praktikos pradžioje buvo pateikta paskaityti ir prisiminti kriminalinės policijos pareigybių aprašymo nuostatas, įstaigos vidaus taisyklių darbo reglamentą. Taip pat institucijos veiklą reglamentuoja policijos veiklos įstatymas, pareigūnų etikos kodeksas. Policijos tyrėjai yra paskirti padarytų nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų atskleidimui ir tyrimui procesinėmis priemonėmis ir metodais, padariusių nusikaltimus asmenų nustatymui bei paieškai.

Kadangi praktiką atlikau kriminaliniame skyriuje pas tyrėjus antrą kartą, tai sužinojau kokie atsirado nauji pasikeitimai jų atliekamuose veiksmuose. Buvau supažindinta su pasikeitimais susijusiais su fiziniu pasirengimu ir sužinojau kiek dažai ir į kokius mokymus jie vyksta, pvz. šaudymas, savigyna. Išsamiau sužinojau kap tyrėjai gali kilti pareigose ir ko reikia norit pas juos įsidarbinti.

Su sunkumais nesusidūriau skaitydama pateiktus kodeksus ir įstatymus. Iš pradžių buvo sunkumų mėginant suprasti kaikuriuos pasikeitimus tyrėjų procesiniuose veiksmuose atliekant ikiteisiminį tyrimą, bet po tam tikro laiko šios problemos neliko.

2. Adaptuotis praktikos vietoje, laikantis bendravimo, bendradarbiavimo, komandinio darbo taisyklių

Kadangi praktiką Palangos PK atlikau antrą kartą adaptuotis darbo vietoje nebuvo sunku, nes dauguma darbuotojų buvo pažystami iš praėjusių metų. Kolektyvas draugiškas, sprendžiant problemas kartu paaiškindavo kilusius neaiškumus. Praktikos metu vyko bendri darbuotojų pasitarimai salėje, kurių metu buvo aptariami padaryti darbai, sprendžiamos iškilusios problemos.

Sužinojau kaip yra svarbu dirbti komadiškai ir stengtis padėti, patarti kitiems, nes jeigu kolektyvas būtų nedraugiškas dirbti sektusi sunkiau ir atliktas darbas nebūtų kokybiškas. Man adaptuojantis problemų nebuvo, nes kolektyvą jau pažinojau. Praktikos metu suparatau kaip svarbu yra išklausyti kitą žmogų ir iškilus neaiškumams tai išsiaiškinti.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1295 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Baigiamosios profesinės veiklos praktikos ikiteisminio tyrimo specializacijos rezultatų aprašymo pavyzdys
    10 - 1 balsai (-ų)
Baigiamosios profesinės veiklos praktikos ikiteisminio tyrimo specializacijos rezultatų aprašymo pavyzdys. (2017 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/baigiamosios-profesines-veiklos-praktikos-ikiteisminio-tyrimo-specializacijos-rezultatu-aprasymo-pavyzdys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 05:11
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo