Baigtinių elementų metodo uždavinai


Lenkimo momentų nustatymo uždavinys. Užduotis. Uždavinio sprendimas analitiniu metodu. Uždavinio sprendimas baigtinių elementų metodu. Skaidant į 3 elementus. Skaidant į 10 elementų. Išvados. Šilumos laidumo linijinis stacionarusis uždavinys. Šilumos laidumo uždavinio sprendinys kai plokštelė pagaminta iš vario. Šilumos laidumo uždavinio sprendinys kai plokštelėpagaminta iš vario ir asbesto cemento. Išvados.

Reikia nustatyti lenkimo monetų reikšmes kiekviename sijos taške ir pavaizduoti lenkimo momento reikšmių priklausomybę nuo sijos ilgio koordinačių. Užduotį reikia išspręsti trimis būdais:

Baigtinių elementų metodu, skaidant siją į 3 elementus;

Baigtinių elementų metodu, skaidant siją į 10 elementų.

Gauti sprendimo rezultatai sprendžiant lenkimo momentų nustatymo uždavinį. Grafiškai pateikti rezultatai parodo, kad sprendinys gautas teisingai. Sprendžiant baigtinių elementų metodu sprendimo tikslumas priklauso nuo elementų skaičiaus.

Linijinis stacionarusis šilumos laidumo uždavinys yra sprendžiamas tais atvejais, jeigu medžiagos šilumos fizikiniai parametrai nepriklauso nuo temperatūros, ir šilumokaitos procesas yra nusistovėjęs, tai yra temperatūra kinta tik medžiagos erdvės ribose. Prie linijinių galima priskirti ir nelinijinį šilumos laidumo uždavinį tam tikrame temperatūros taške. Linijinis stacionarusis šilumos laidumo uždavinys sprendžiamas su tamprumo ir plastiškumo teorijos uždaviniais.

Nagrinėjamas plokščias linijinis stacionarusis šilumos laidumo uždavinys. Šilumos laidumo lygtis, užrašyta Dekarto ar cilindro koordinačių sistemose yra tokio pavidalo:

Antrosios eilės kraštinės sąlygos. Šiuo atveju užduodamos šilumos srauto tam tikrame paviršiuje ir laiko momento reikšmės (nestacionariam uždaviniui):

Trečiosios eilės kraštinės sąlygos. Užduodama aplinkos temperatūra ir šilumokaitos tarp kūno paviršiaus ir aplinkos dėsnis. Ši kraštinė sąlyga charakterizuoja šilumokaitos dėsnį tarp paviršiaus ir aplinkos kaitinant ar aušinant kūną. Šilumos apykaita tarp kūno paviršiaus ir aplinkos priskiriama prie sudėtingųjų procesų ir priklauso nuo didelio parametrų skaičiaus. Pagal energijos tvermės dėsnį, šilumos kiekis, nuvedamas nuo paviršiaus vieneto per laiko vienetą dėl šilumos atidavimo, turi būti lygus šilumos kiekiui, suteikiamam paviršiaus vienetui per laiko vienetą dėl šilumos laidumo iš vidinio kūno tūrio. Trečiosios eilės kraštinę sąlygą, užduotą paviršiuje, galima užrašyti taip:

  • Inžinerija Namų darbas
  • Microsoft Word 1568 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1450 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Baigtinių elementų metodo uždavinai
    10 - 3 balsai (-ų)
Baigtinių elementų metodo uždavinai. (2015 m. Liepos 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/baigtiniu-elementu-metodo-uzdavinai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 14:37
×