Baimė ir fobija


Įvadas. Baimė. Baimė psichologiniu ir neurologiniu požiūriu. Baimės požymiai. Žmogiškasis veiksmas ir baimė. Sielovadinė pagalba. Prokreacinė baimė. Šešios didžiausios baimės. Skurdo baimė. Kritikos baimė. Ligos baimė. Prarastos meilės baimė. Senatvės baimė. Mirties baimė. Nerimas - baimės pirmtakas. Baimės sukelti sutrikimai. Fobija. Kas yra socialinė fobija? Kas patiria socialinę fobiją? Kas sukelia socialinę fobiją? Specifinė fobija – kas tai yra? Kokios yra specifinės fobijos priežastys? Dažniausios ir keisčiausios fobijos. Klaustrofobija. Agorafobija. Dešimt dažniausiai pasitaikančių fobijų. Dantų gydytojų baimė. Šunų baimė. Skrydžių baimė. Žaibo ir griaustinio baimė. Tamsos baimė. Aukščio baimė. Kitų žmonių baimė. Uždarų erdvių baimė. Vorų baimė. Gyvačių baimė. Top 10 keisčiausios baimės ir fobijos. Ablutofobija – švaros ir prausimosi baimė. Kaliginefobija – gražių moterų baimė. Anglofobija – Anglijos ir anglų kultūros baimė. Spektrofobija – šmėklų ir vaiduoklių baimė. Dendrofobija – medžių baimė. Chorofobija – šokio baimė. Homichlofobija – rūko baimė. Kipridofobija – prostitučių ir venerinių ligų baimė. Trichofobija – iškritusių plaukų baimė. Metifobija – alkoholio baimė. Kuo skiriasi baimė ir fobija? Atsikratykime fobijų. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kiekviena baimė gali peraugti į fobiją. Paprastą baimę žmogus gali nugalėti pats, o su fobija jau kur kas sunkiau. Dažniausiai prireikia psichologo, psichiatro pagalbos. Fobijos nuo baimių skiriasi ypatingo stiprumo jėga. Dažniausiai kiekvienas žmogus turintis fobiją vengia tam tikrų situacijų, kuriuose jaučiasi blogai, nesaugiai ir kurios jo manymu kelia grėsmę.

  • Psichologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 63 KB
  • 2013 m.
  • 35 puslapiai (10260 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nute123
  • Baimė ir fobija
    10 - 3 balsai (-ų)
Baimė ir fobija. (2013 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/baime-ir-fobija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:09
×