Baimė


Baimės rūšys. Rasinys apie baime. Baime rasinys. Rasinelis apie baime. Rasinelis apie baimes. Baimė referatas. Pastraipa apie baime. Rasinelis kaip iveikti baime. Baimė kaip egzistencijos dalis. Pastraipa apie baimes.

Įvadas. Baimė – kas tai? Baimės rūšys. Auditorijos baimė. Kaip įveikti baimę? Psichologinis nusiteikimas. Kalbėjimas. Rankos, kojos. Balsas, žvilgsnis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Baimė – natūrali žmogaus reakcija į tai, kas nauja, nežinoma, grėsminga. Baimė nėra silpnumo požymis. Baimė kankina daugelį žmonių, todėl ši tema man atrodo aktualiausia ir tinkamiausia tyrinėjimams.

Darbo tikslas yra išanalizuoti baimės rūšis, aptarti auditorijos baimę ir ir išsiaiškinti jos valdymo būdus.

Darbo uždaviniai : išsiaiškinti kas yra baimė; aptarti baimės rūšis, jų kilimo priežastis; nustatyti galimas reakcijas į baimes; išanalizuoti socialinę baimę – auditorijos baimę; sužinoti baimės – jaudinimosi valdymo būdus.

Naudojami darbo metodai: literatūros analizė; internetinių šaltinių analizė; vaizdinės medžiagos atrinkimas.

Baimė – neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Įgaudama vis naujas formas ji lydi mus nuo gimimo iki pat mirties. Ji yra viena iš natūralių įgimtų reakcijų į tai, kas pavojinga, nežinoma, nepažįstama. Bijome labai daug ko: aukščio, vabalų, uždarų patalpų, viešo kalbėjimo, skausmo. Ir net paties gyvenimo. Jei galvojate, kad galite gyventi be baimės, tai reiškia gyvenate iliuzijomis (pudzevičienė j. 2008).

Žmonijos istorijoje galima matyti vis naujų bandymų nugalėti baimę, ją sumažinti, įveikti arba pažaboti. To siekė magija, religija ir mokslas. Turbūt viena iš nuolatinių iliuzijų yra tikėjimas, kad galima gyventi be baimės. „tačiau, – rašo fritz riemann, - juk nesiliauja egzistavus mirtis, kai mes apie ją negalvojame – tas pats yra ir su baime“. Baimė yra mūsų egzistencijos dalis, kurioje atsispindi mūsų priklausomybės ir žinojimas, kad esame mirtingi. Mes galime tik bandyti atskleisti priešingas jai jėgas: drąsą, pasitikėjimą, galią, viltį, nuolankumą, tikėjimą ir meilę. Visa tai gali mums padėti sutikti su baimės buvimu, įsigilinti į ją, vis iš naujo ją įveikti. Jei nebūtų baimės, mes nepatirtume malonumo užplūdus adrenalinui, įveikiant sunkumus. Gyvenant nuolat nutinka kas nors naujo, netikėto, nepažįstamo. Todėl natūralu, kad kartais nubunda ir baimės jausmas.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1654 žodžiai)
  • Kristina
  • Baimė
    10 - 1 balsai (-ų)
Baimė. (2012 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/baime.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 11:15
×