Baimės ir sąmyšio slopinimas


Baimės ir sąmyšio slopinimas. Tikslas. Išsiaiškinti kas yra. Kas yra baimė? Tikro ar įsivaizduojamo pavojaus sukeliama emocija susijusi su pastangomis išvengti šio pavojaus. Baimė. Baimė gali suteikti žmogui ir papildomų jėgų. Sąmyšis. Sąmyšis – tai bendra grupės žmonių reakcija į kilusį pavojų. Sąmyšio priežastys. Tiesioginė esamo arba būsimo pavojaus gyvybei grėsmė Visuotinis susijaudinimas. Svarbiausios žmonių psichikos būklės. Normalus elgesys, savitvarda – žmogus supranta susiklosčiusias aplinkybes. Stiprus emocinis sutrikimas, didelė įtampa. Sąmyšis, visiškai neprotingi veiksmai – žmogus elgiasi netikslingai. Baimės ir sąmyšio slopinimo būdai. Visiškai nugalėti baimę beveik neįmanoma. Pirmiausia galima išskirti keletą organizatorių būdų darbuotojų mokymas dirbti baimės ir didelio pasimetimo sąlygomis. Laiku nustatyti įtampos. Kovai su baime ir sąmyšiu galima panaudoti ir trumpai veikiančius vaistus. Psichologiškas pasirengimas ekstremaliomis sąlygomis. Psichologinės pusiausvyros išlaikymas. Išvados. Baimės ir sąmyšio slopinimui būtinas psichologiškas pasirengimas ekstremaliomis sąlygomis Visiškai nugalėti baimę beveik neįmanoma. Naudota literatūra.

Išsiaiškinti kas yra baimė Išsiaiškinti svarbiausios žmonių psichikos būkles Aptarti sąmyšio kylimo priežastis Išanalizuoti baimės ir sąmyšio slopinimo būdus.

Baimė gali suteikti žmogui ir papildomų jėgų, energijos, stiprumo Tarp veiklos ir baimės pastebimas tiesioginis ryšys: dirbant baimė gali padėti tik esant labai aiškioms ir tikslioms užduotims baimę nugalėti padeda geras profesinis pasirengimas, sveika nuovoka, protas kilus baimei, reikia stengtis išvengti, sumažinti, sužvelninti ją sukėlusią priežastį.

Sąmyšis – tai bendra grupės žmonių reakcija į kilusį pavojų. Ji pasireiškia visuotiniu bėgimu, žmonėms praradus savitvardą ir vadovaujantis tik savisaugos instinktu Sąmyšis kyla, kai žmonės nusprendžia, kad galimybių išsigelbėti nėra – lieka tik bėgti Visuotinis sąmyšis gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų Tokios sąmyšio kilimo priežastys gali būti baimės šauksmas (Degam ! Tuoj sprogs ! Bėgam ! ir pan.).

Normalus elgesys, savitvarda – žmogus supranta susiklosčiusias aplinkybes, sugeba padėti kitiems, vykdyti veiksmus;.

Laiku nustatyti įtampos židiniai; rami, dalykiška, labai aiški ir kaskart pakartojama informacija; tikslūs, aiškūs ir laiku suteikti vadovų nurodymai, nuolatinis ryšys su operatyvinėmis ir pagalbinėmis pajėgomis; kilusios įtampos sumažinimas, transliuojant muziką arba atliekant kitus panašius dėmesį nukreipiančius veiksmus; skleidžiančių gandus ir keliančių sąmyšį žmonių atsakymas, gandų paneigimas, nuolat skelbiant pranešimus apie tikrąją padėtį; avarinių išėjimų atidarymas; vengimas žodžių „Sąmyšis“, „Grėsmė“, „Pavojinga gyvybei“, „Gali sprogti“; psichiškai nesveikų, taip pat labai jautrių žmonių nuraminimas; nesugebančių vadovauti nušalinimas; atsakomybė, panaudojant jėgą (pvz.

  • MS PowerPoint 1398 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (704 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Baimės ir sąmyšio slopinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Baimės ir sąmyšio slopinimas. (2015 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/baimes-ir-samysio-slopinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 01:57
×