Baimės mokykloje


Įvadas. Baimės mokykloje. Mokyklos baimė. Baimė eiti į mokyklą pirmą kartą. Baimė pasirodyti niekam tikusiam. Egzaminų baimė. Mokytojų baimė. Baimė nepritapti prie bendraamžių. Išvados. Literatūra.


Pasitaiko ir tokių baimių, kurios daug kam gali atrodyti nesuprantamos. Iš šono, gali atrodyti, jog tai elementarus dalykas, su kuriuo susiduria faktiškai kiekvienas. Tačiau vieniems tai gali atrodyti įprasta, o kitiems – kelti baimę. Mokykla – vienas iš dalykų, kuris gali suketi baimę. Mano darbo tikslas – pateikti mokykloje esančias baimes. Išanalizavęs įvairias psichologines knygas ir internetinius šaltinius pateiksiu dažniausiai mokykloje pasitaikančias baimes ir kaip jų išvengti.

Žmogus, kuris priešiškai nusiteikęs aplinkinių atžvilgiu, neretai būna baikštus, ir tai suteikia jo būdui savotišką atspalvį. Baikštumas itin plačiai paplitęs, neretai lydi žmogų nuo ankstyvos vaikystės dienų iki senatvės, labai kartindamas gyvenimą, trukdydamas prisidėti prie kitų, griaudamas taikaus gyvenimo ir vaisingų laimėjimų viltis [1: 180].

Egzistuoja daugybė įvairių baimių, viena iš jų yra skolionofobija. Skolionofobija – baimė eiti į mokyklą [3].

Atsiskyrimo nerimas – vaikų baimė atsiskirti nuo tėvų, kuri gali atsirasti ir kitais panašiais atvejais.

Rugsėjo mėnesį galime pamatyti ne vieną susijaudinusį tėtį ar mamą, ką tik palydėjusį vaiką į darželį arba pirmą klasę mokykloje... Taigi atsiskyrimo nerimą jaučia ir tėvai, ypač motinos, kurioms jis atsiranda tuoj po gimdymo ir daugiau ar mažiau pasireiškia vėliau [2: 188].

Požymiai: Vaikų ir/arba tėvų nuogąstavimai, kai vaikui ateina laikas pirmą kartą eiti į mokyklą, yra natūralūs ir būdingi visiems. Nervingumas gali atsirasti prieš keletą dienų arba rugsėjo pirmąją: gali pradėti džiūti burnos gleivinė, atsirasti drebulys, nepasitikėjimas. Kai kurie vaikai verkia, nenori atsiskirti nuo tėvų bent jau pirmosiomis dienomis. Tėvai jaučiasi kalti, kad vaikas atsidūrė situacijoje, kuri kelia jam baimę [2: 188].

Priežastys: Gamta pasistengė, kad ryšiai tarp tėvų ir vaikų būtų stiprūs, nes tai būtina norint, kad vaikas išgyventų. Vaikui, iki tol beveik visą laiką buvusiam arti tėvų, iš tikrųjų gali būti baisu staiga nuo jų atsiskirti ir likti su nepažįstamais žmonėmis mokykloje. Natūralu, kad tai liūdina tėvus, be to yra neįmanoma tolesnė vaiko ir tėvų raida [2: 188].

Jau nuo pirmųjų gyvenimo metų vaikas turi būti pratinamas pabūti kurį laiką be tėvų. Tai darykite palengva ir atsargiai, nes dauguma vaikų iki trejų metų amžiaus nesuvokia laiko tėkmės, ir jūsų išėjimą trumpam jis gali suvokti kaip išėjimą visam laikui.

Ugdykite vaiko gebėjimą bendrauti ir žaisti. Pripratinkite jį prie giminaičių ir kitų pažįstamų, veskitės su savimi jį į svečius. Rodykite vaikui, kad jūs jį mylite ir jis yra saugus, bet kartu mokykite sutarti su kitais ir suteikite jam šiek tiek laisvės.

Kai jis pradės lankyti mokyklą, paprašykite mokytojo leisti šiek tiek pasėdėti klasėje ir pasižiūrėti, kaip vaikas bendrauja su kitais mokiniais ir mokytojais.

Įsitikinkite, ar vaikas sugeba sklandžiai kalbėti su kitais. Paskaitykite jo amžiui tinkamų knygų [2: 188].

Dar neatėjus rugsėjo 1-ąjai, pasakykite vaikui, kad jis eis į mokyklą ir ten daug ko išmoks. Pažaiskite su juo mokyklą. Einant į mokyklą, leiskite pasiimti, kad būtų drąsiau, mielą žaisliuką ar jūsų fotografiją [2: 188].

Kai palydėsite į mokyklą, per daug nereaguokite į vaiko verkšlenimą ir nenorą su jumis išsiskirti. Dauguma mokytojų leidžia tėvams neilgam pasilikti. Neišeikite slapčiomis, kad vaikas nepasijustų pamestas.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3341 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danielius
  • Baimės mokykloje
    10 - 2 balsai (-ų)
Baimės mokykloje. (2017 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baimes-mokykloje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 13:34
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo