Bakterijos aprašymas


Bakterijos. Bakterijos- gausiausios žemės gyentojos. Bakterijų yra visur. Bakterijų sandara. Kapsulė Išorinė membrana Vidinė membrana Plazminė membrana Citoplazma Ribosoma Plazmidė Nukleozona Mezosoma. Bakterijų formos. Rutulinės – gali būti pavienės arba susispietusios į krūveles. Lazdelinės – lazdelės formos bakterijos. Spiralinės – spiralės arba kablelio formos bakterijos. Bakterijų dydis ir įvairovė. Pačias didžiausias bakterijas galima pamatyti per šviesinį mikroskopą. Bakterijų reikšmė. Bakterijų reikšmė nepaprastai didelė gamtoje ir žmogaus gyvenime. Bakterijų vystymasis. Prieš atsirandant skersinei pertvarėlei. Bakterijų dauginimasis. Bakterijos dauginasi skildamos. Bakterijų mityba. Turinčios chlorofilo bakterijos maisto medžiagų pasigamina pačios. Naudingos bakterijos. Žmogaus storojoje žarnoje gausu ir gerųjų bakterijų. Pavojingos bakterijos. Pavojingos bakterijos sukelia įvairias ligas. Naudoti šaltiniai. Vadovėlis „Biologija“ 8 klasei.


Bakterijų yra visur: ore, vandenyje, dirvoje, ant palangių, ant stalų ir kitų daiktų, organizmuose. Visų jų- nesuskaičiuojamai daug. Manoma, kad bakterijų Žemėje yra apie 5 × 1030. Bakterijas tiria mikrobiologijos skyrius- bakteriologija.

Kapsulė Išorinė membrana Vidinė membrana Plazminė membrana Citoplazma Ribosoma Plazmidė Nukleozona Mezosoma.

Lazdelinės – lazdelės formos bakterijos.

Bakterijos dauginasi skildamos pusiau. Kai pakanka maisto ir palanki tempera- tūra, bakterijos skyla pusiau kas dvide- šimt minučių. Jei sąlygos tinkamos,tai bakterijomis užkrėstoje terpėje jau po kelių valandų susidaro plika akimi matomas kauburėlis.

Žmogaus storojoje žarnoje gausu ir gerųjų bakterijų, kurios ne tik skaido celiuliozę, bet ir gamina reikalingus vitaminus. Kai kurios bakterijos naudojamos maisto produtų gamyboje: pieno rūgšties bakterijos suraugina pieną, daržoves, o grietinėlę paverčia grietine.

  • MS PowerPoint 2397 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (386 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Adrija
  • Bakterijos aprašymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Bakterijos aprašymas. (2016 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/bakterijos-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:21
×