Bakterijų panaudojimas


Bakterijų panaudojimas biotechnologijose. Trumpai. Baktrijos sandara. Bakterijų naudojimas biotechnologijoje. Melsvabakterės. Bakterijų reikšmė.

Bakterijų naudojimo galimybės biotechnologijoje yra labai plačios. Daugelis jų sėkmingai naudojamos svarbių junginių sintezėje ar produktų gamyboje, pavyzdžiui, maisto pramonėje – actui gauti, įvairių rauginto pieno produktų, bakterinių insekticidų, baltymų, vitaminų, tirpiklių ir organinių rūgščių gavimui.

Dauguma naudingų ir biotechnologijoje naudojamų bakterijų priklauso tikrosioms bakterijoms. Acto rūgšties bakterijos, priklausančios Gluconobacter ir Acetobacter gentims, etanolį oksiduoja į acto rūgštį. Bacillus genties bakterijos priklauso gramteigiamųjų bakterijų grupei, kurios sudaro atsparias aplinkos veiksniams endosporas ir turi žiuželius. subtilis – obligatinis aerobas, o thuringiensis gali gyventi ir anaerobinėse sąlygose.

Dauguma obligatinių anaerobinių ir formuojančių endosporas bakterijų priklauso Clostridium genčiai. acetobutylicum vykdo acetobutilinį rūgimą ir suraugina cukrus į acetoną, etanolį, izopropanolį ir butanolį. Kitos Clostridium bakterijos raugina tokius sudėtingus sacharidus, kaip krakmolas, pektinai bei įvairius azoto turinčius organinius junginius.

Pienarūgščio rūgimo bakterijos, kurioms priklauso Lactobacillus, Leuconostoc, Lactococcus ir kitų genčių atstovai, sporų nesudaro. Jos rūgimą vykdo ir deguoninėje aplinkoje (aerotolerantiškos) ir Gramo būdu nusidažo teigiamai. Heterofermentinės pienarūgščio rūgimo bakterijos (pvz., Leuconostoc genties) sacharidus suraugina į pieno rūgštį, etanolį ir CO2.

Corynebacterium genties bakterijos yra nejudrios ir gramteigiamosios, nesudaro endosporų. Jos priskiriamos fakultatyvinių anaerobų grupei, tačiau visuomet geriau vystosi, kai aplinkoje yra deguonies. Dalis šios genties atstovų yra patogeniški ir gali sukelti sunkias žmogaus ligas.

  • MS PowerPoint 1333 KB
  • 2016 m.
  • 27 puslapiai (621 žodžiai)
  • Ernesta
  • Bakterijų panaudojimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Bakterijų panaudojimas. (2014 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/bakteriju-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 15 d. 21:54
×