Bakterijų reikšmė


“Bakterijų reikšmė gamtoje ir žmogaus gyvenime”. Bakterijos atsiradimo istorija. Pirmasis atradęs bakterijas. Bakterijos sandara. Bakterijos - tai ląstelės, prokariotiniai organizmai. Bakterijų klasifikacija. Bakteriju formos. Jos pagal esamą formą yra klasifikuojamos į. Rutulines bakterijas - jos sudarytos iš vienos apskritos ląstelės. Bakterijų formos. Lazdelines aba kitaip lazdelės formos bakterijos - šių ląstelių forma šiek tiek įvairesnė. Spiralinės arba spiralės formos bakterijos. Bakterijų sukeliamos ligos. Vaikų ir suaugusiųjų organizmuose gyvena apie 500 šimtus įvairiausų bakterijų Gaila. Gerosios bakterijos. Tačiau viena laimė , kad mūsų organizme esą ir gerųjų bakterijų. Bakterijos yra naudojamos ir maisto pramonėjė. Taip pat gerosios bakterijos dedamos į įvairiausius pieno produktus Jas laiko, daugina specialiuose induose. Bandoma genetiškai pakeisti bakterijas! Beje ar žinojote? Mokslininkai triūsia savo laboratorijose žmonių naudai. Šiam darbui atlikti naudota.

Pirmasis atradęs bakterijas 1674m. buvo olandų mokslininkas Anton van Leewenhoek. Jis iki šiolei vadinamas “mikrobiologijos tėvu”. Naudodamas vieno lęšio mikroskopa, ir pamatęs pro ji dar nematytą reginį jis juos pavadino “mikroskopiniais gyvūnais”. Tikrąjį ir iki šiol išlikusį savo pavadinima “bakterija” šie organizmai igavo 1828m. Kito mikrobiologijos mokslininko Ehrenbergo dėka.

Bakterijos - tai ląstelės, prokariotiniai organizmai, priklausantys monerų (Monera) karalystei. Bakterijos sienelėje nėra branduolio ir kitų membraninių organoidų randamu eukariotinėse ląatelėse .

Rutulines bakterijas - jos sudarytos iš vienos apskritos ląstelės,tačiau kartais šios bakterijos susiburia i grupeles - “vynuogių kekes” tokios ląstelės dar vadinamos mikrokoku arba stafilokoku. Rutulinėms bakterijoms priklausytu azoto bakterijos.

Lazdelines aba kitaip lazdelės formos bakterijos - šių ląstelių forma šiek tiek įvairesnė. Lazdelės formos bakterijoms priklausytų autotrofinės ciano bakterijos.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 558 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (365 žodžiai)
  • Dovile
  • Bakterijų reikšmė
    10 - 3 balsai (-ų)
Bakterijų reikšmė. (2015 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/bakteriju-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:46
×