Balastinių vandenų valymo technologijos


Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Uosto ekonomikos ir vadybos katedra. Klaipėda. Balastinių vandenų valymo technologijos. Darbo tikslas Analizuoti balastinių vandenų valymo technologijas. Balastinis vanduo yra vanduo, vežamas laivų balasto rezervuaruose. Filtravimas. Hidrocikloninis separavimas. Hidrocikloninis separavimas balastinio vandens filtravimo metodas. Ultravioletinis spinduliavimas. Ultravioletinis spinduliavimas yra ekonomiškas ir efektyvus valymo procesas. Kavitacija. Hydrodinaminę kavitaciją sukelia slėgio svyravimai. Deoksidavimas. Deoksidavimas - tai fizikinis valymo metodas balastiniame vandenyje. Ozonavimas. Ozonavimas – tai cheminis valymo metodas. Chloravimas. Chloravimas – tai seniausias cheminis balastinio vandens valymo metodas. Elektrolizė. Elektrolizė – tai cheminis balastinio vandens valymo būdas naudojant elektros srovę elektrolizės kameroje. Išvados. Filtravimas – nebrangus, paprasta konstrukcija. Literatūra.


Darbo tikslas: Analizuoti balastinių vandenų valymo technologijas. Darbo uždaviniai: Apibūdinti balastinių vandenų sąvoka. Analizuoti balastinių vandenų valymo būdus.

Ultravioletinis spinduliavimas yra ekonomiškas ir efektyvus valymo procesas, todėl yra plačiausiai vartojamas. Pagrindinės dalys tai ultravioletinių spindulių lempa ir veikimo kamera, kur vyksta pats valymas. Ši technologija efektyvi naikinant mikroorganizmus, virusus ir bakterijas, ultravioletinis spinduliavimas yra nejautrus temperatūros pokyčiams. Siekiant kuo efektyviau išvalyti balastinį vandenį labai svarbu, kad vanduo į ultravioletinio spinduliavimo įrenginį patektų kuo skaidresnis, to pasekoje vandenį būtina skaidrinti.

Hydrodinaminę kavitaciją sukelia slėgio svyravimai, atsirandantys dėl vandens srauto padidėjusio greičio, kurį kavitacijos kameroje sudaro specialūs purkštukai. Prieš purkštukus vandens slėgis suvienodinamas specialiose slėgio kamerose purkštukuose, krentant slėgiui, susidaro vakuumas, iš vandens ima skirtis ištirpęs deguonis ir susiformuoja dujų burbuliukai. Kavitacijos kameroje slėgis staiga padidėja burbuliukai sprogsta ir vyksta balastinio vandens valymas. Šis fizikinis valymo būdas yra veiksmingas, tačiau išvalyto vandens srautas yra lėtesnis už balastinio siurblio našumą , todėl norint pagerinti veiksmingumą šį metodą reikia derinti su ultravioletiniu spinduliavimu.

Deoksidavimas - tai fizikinis valymo metodas balastiniame vandenyje, ištirpusio deguonies pašalinimas cisternoje pakeičiant jį inertinėmis dujomis. Populiariausias būdas deguoniui šalinti iš balastinio vandens cisternų, tiekti inertines dujas iš laive esančių generatorių.

  • MS PowerPoint 5575 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (727 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marina
  • Balastinių vandenų valymo technologijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Balastinių vandenų valymo technologijos. (2019 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/balastiniu-vandenu-valymo-technologijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 23:59
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo