Baldų gabenimo maršrutas


Įvadas. Teorinė dalis. Transporto priemonės parinkimas. Vilkiko parinkimas. Transportinės talpos parinkimas. Krovinio pakuotė ir krovos darbai. Krovinio gabenimo maršruto parinkimas. Krovinio vežimo teisiniai aspektai. Kelių transporto priemonių techniniai-eksploataciniai rodikliai. Finansiniai vežimo rodikliai. Praktinė dalis. Transporto priemonės parinkimas. Vilkiko parinkimas. Transportinės talpos pasirinkimas. Krovinio vežimo maršrutas. Vežimui reikalinga dokumentacija. Finansiniai vežimo rodikliai. Vežimo išlaidų skaičiavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Norint parinkti tinkamą transporto priemonę, pirmiausia reikia žinoti, kokią transporto rūšį pasirinkti. Tam, reikia atlikti įvairių transporto rūšių analizę, bei įvertinti visus galimus variantus. Transportavimo būdą pasirinkdamas krovinio savinkas atsižvelgia į įvairius kriterijus – minimalų krovinio pristatymo laiką, vežimų patikimumą, reikiamą transporto priemonės keliamąją galią, transporto paslaugų prieinamumą (transporto nepriklausymą nuo laiko, klimato, topografinių sąlygų) ir t.t. Tačiau svarbiausias pasirinkimo tikslas, ypač esant dabartiniai ekonominei situacijai, visgi yra surasti tokią transporto rūšį, kuri geriausiai atitiks krovinio gabenimo kaštų minimizavimo kriterijus. Todėl pirmiausia, reikia atsižvelgti į įvairių transporto rūšių pranašumus ir trūkumus.

Prieš nusprendžiant, kokią transporto rūšį parinkti, reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių veiksnių: skubos poreikį, kliento finansines galimybes, krovinio specifiką bei jo pristatymo vietą. Siekiant užtikrinti tinkamiausią transportavimo modelį, ekspediavimo bendrovė klientui turi užduoduoti daugybė klausimų ir pagal surinktą informaciją pasiūlyti galimus variantus. Tokia bendrovė turi turėti sukauptas žinias apie įvairių transporto rūšių privalumus ir trūkumus.

Pagal esamą situaciją, bei kursinio užduotyje pateiktą krovinį, šiame darbe bus pasirenkamas kelių transportas, todėl galima trumpai aptarti šios transporto rūšies ypatumus. Automobilių transportas yra vienas pagrindinių transporto rūšių organizuojant krovinių vežimus sausumos keliais. Todėl verta pateikti kelių transporto privalumus ir trūkumus, kurie leis suprasti, jog būtent automobilių transportas suteikia palankiausias sąlygas tokios specifikos ir apimties kroviniui transportuoti.

Nuspręndus, kad bus pasirinktas automobilių transportas, svarbu išskirti jog automobilių transporto priemonės skirstomos į keleivines ir krovinines. Be abejo, mums reikalingos krovininės transporto priemonės - tai motorinės transporto priemonės ar jų junginiai (sąstatai), pritaikyti ir naudojami kroviniams vežti keliais. Tai krovininiai automobiliai, priekabos, puspriekabės [3].

Pati transporto priemonė parenkama jau žinant konkrečius krovinio vežimo aspektus. Tai vyksta vertinant automobilių ir puspriekabių modelių galimus variantus, atsižvelgiant į jų eksploatavimo sąlygas - vežimo ypatumus, kurie susidaro dėl įvairių transporto, kelių ir klimato sąlygų derinių. Transporto sąlygas lemia daugelis veiksnių, tai ir vežimo apimtis, krovinių partijos dydis, vežimo atstumas, krovinių rūšis, krovimo-iškrovimo sąlygos, vežimo organizavimas ir jo ypatumai. Kelių sąlygos priklauso nuo dangos tvirtumo bei lygumo, bei jos būklės įvairiais metų laikais, išilginio profilio, eismo intensyvumo. Tuo tarpu klimato sąlygas lemia žiemos periodo ilgumas ir sniego dangos storis, vidutinė bei minimali ir maksimali oro temperatūra šalčiausiais ir karščiausiais metų mėnesiais, oro drėgmė vasarą [1].

Taip pat, renkantis transporto priemonę svarbu atsižvelgti į atitinkamos transporto priemonės charakteristikas, kurios turi didžiausią įtaką vežant krovinius. Prie tokių eksploatacinių savybių priskiriama transporto priemonės masė (bruto bei neto masės, bei nuosava masė), matmenys, transporto priemonės stabilumas, manevringumas bei patikimumas, jos ekonomiškumas, talpa, kompaktiškumas ir kitos savybės, kurias būtina įvertinti renkantis tinkamą transporto priemonę [3].

Norint užtikrinti efektyvius ir nenuostolingus vežimus, reikia parinkti tinkamą transporto priemonės tipą. Renkantis vilkiką, reikia atkreipti dėmesį į įvairias eksploatacines transporto priemonės savybes: masę, ekonomiškumą, pravažumą ir t.t. Klientui nepateikus jokių specialių apribojimų ar papildomų reikalavimų, patogiausia nustatyti savo paties pageidaujamus kriterijus, ir naudoti rangavimo metodą. Vis dėl to, tikslinga rinktis iš šiuo metu rinkoje populiariausių vilkiko markių, kurios užtikrins optimaliausią kainos bei kokybės santykį.

  • Microsoft Word 4578 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (5777 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Baldų gabenimo maršrutas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Baldų gabenimo maršrutas. (2017 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/baldu-gabenimo-marsrutas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:01
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo