Baldų įmonės produkcijos gamybos organizavimas ir technologija


 Briaunų laminavimo staklės, mod. COMPACT CS. Kiekvieno reikalavimus atitinkančią furnitūrą ir platų baldinės plokštės bei virtuvinių stalviršių asortimentas. Įmonėje ,,Megabaldas“ nuolat vykstantą gamybos procesai, kurių metu mediena ir metalinę furnitūrą pavirsta baldais. Galima išskirti 3 gamybos fazės, kurios padeda suprati gaminio gaminimo principą. Atsivežama medieną, patikrinama ir supjaustoma į reikiamas dalis, paskirstoma pagal gaminamus daiktus. Klijuojamos detales, poliruojama, lakuojama, pritaisoma furnitūrą. Visų detalių surinkimas į gaminį, gaminio patikrinimas, supakavimas ir išvežimas. Technologinė gamybos teikimo schema. Atsivežama medieną, patikrinama ir supjaustoma į reikiamas dalis, paskirstoma pagal gaminamus daiktus. Klijuojamos detales, poliruojama, lakuojama, pritaisoma furnitūrą. Visų detalių surinkimas į gaminį, gaminio patikrinimas, supakavimas ir išvežimas. Pasiūlymai UAB,,Megabaldas“ gamybos technologijų gerinimui. UAB,,Megabaldas“ turi nuolat tobulinti savo gamybos technologjas. Prižiūrėti savo įrenginius, laiku jas keisti. Didinti darbuotojų kvalifikaciją, organizuoti kursus, apmokymus. Nuolat analizuoti konkurentus, kad suprasti, ką reikia tobulinti ir keisti.


IŠVADOS IR PASIŪLYMAI UAB ,, Megabaldas“ GAMYBOS PROCESŲ TECHNOLOGIJŲ TOLIMESNIAM TOBULINIMUI

Kiekvienais metais vystosi bei plėtojasi įvairių sričių pramonės šakos. Viena iš kurių bus aprašyta nagrinėjamame darbe-baldų pramonės šaka.

Baltai yra viena iš pagrindinių reikalingiausių prekių žmonėms įsigyti. Be šių priemonių būtų sunku įsivaizduoti mūsų šiuolaikinį gyvenimą. Jau nuo ankstesnių amžiaus laikotarpių žmonės naudojasi mediena. Jos pagalba yra plėtojama architektūra, kuriamas interjero bei buitinių gaminių dizainas.

Baltų gamyba yra viena seniausių taikomosios dailės formų. Baldų forma atskleidžia žmonių kultūros lygį bei ypatumus, meno ir technikos universalumą ir jų pačių gyvenimą. Taip pat, baldai yra tinkami įvairių daiktų saugojimui jose. Tuo labiau, tinkamas baldų išdėstymas padaro kambarį jaukesnį bei patogesnį gyvenimui.

Darbo tikslas: Ištirti ir įvertinti išgalvotos uždarosios akcinės bendrovės "Megabaldas" gamybos organizavimą ir specifiką. Išnagrinėti technologijų ir specifinių įrenginių reikšmę baldų gamybos procese.

Pristatyti gamybos tipą ir fazes, pateikti technologinę gamybos teikimo schemą;

Detalizuoti gamybos procesus ir operacijas, kaip efektyviausiai mechanizuoti ir automatizuoti gamybą, mažinti darbo ir medžiagų sąnaudas, gerinti produkto kokybę.

Be abejo, baldų atsiradimas žmogaus gyvenime yra siejamas su pirmiausiu jų funkciniu komponentu. Tačiau laikui bėgant, mes matome neatsiejamą baldų bruožą - estetiką. Baldai, kaip ir kiti objektai, kurie yra žmogaus sukurti, praėjo ir iki šiol tęsia savo evoliuciją. Kiekvienos istorinės epochos žymės yra vaizduojamos netik architektūroje, tapyboje, muzikoje, literatūroje, tačiau nemažai buvo įdėta ženklų ir į baldų sukūrimą. Baldai šiandien vaidina svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime. Atskiras baldų dalis dizaineriai įžvelgia kaip į šiuolaikinio meno kūrinius. Baldų rinka siūlo didelį baldų pasirinkimą : nuo klasikinių modelių iki šiuolaikinių minimalistinių modelių, modelių-transformerių, kai lengvos rankos judėsiu paprasta spinta virsta virtuve, kabinetu ir pan. Dizainerių fantazija šiandien ištrina visus įprastus bei priimtinus rėmus, sienas. Baldai kaip meno objektas, kaip replika ar pokštas, kaip neatsiejamas šiuolaikinio žmogaus gyvenimo atributas. Baldai, kaip žmogaus vidinio pasaulio atspindys.

Pristatytoje įmonėje ,,Megabaldas“ naudojami finansiniai, materialūs, nematerialūs, žmogiškieji, kapitalo ir technologiniai ištekliai , kurie padeda įgyvendinti šiuos įmonės tikslus.

Finansiniai ištekliai - tai pinigai, kurie yra gauti už pagamintus ir parduotus baldus, skirti ekonominio bei ūkinio vystymo finansavimui. Jiems priklauso piniginių lėšų šaltiniai, vertybiniai popieriai, pinigų rinkos fondai. Finansiniai ištekliai yra svarbūs todėl, kad jų dėka yra apmokamas darbuotojų atlyginimai, perkamos darbo priemonės, yra kuriama įmonės reklama.

Materialūs ištekliai - tai įmonės turtas. Turtą sudaro : patalpos, transportas, darbo techninė įranga, buitinės išlaidos, darbui reikalingos priemonės.

Nematerialūs ištekliai - tai klientų skaičius, patikimumas. Įmonės vieta šalies rinkoje, jos reputaciją.

Žmogiškieji ištekliai - tai organizacijos personalas. Darbuotojai savo žiniomis bei gebėjimais didina organizacijos konkurencinį pranašumą. Jie padeda įmonei siekti savo tikslų, efektyviai veikti, užimti aukštas pozicijas rinkoje.

Kapitalo ištekliai - tai pagamintos prekės, prekių dėtalės, kurios naudojamos kitų prekių gamybai arba iš jų yra gaminamos prekės.

Technologiniai ištekliai - tai žmogaus protinių ir fizinių gebėjimų bei įgūdžių, žinių bei technikos ir ekonominių išteklių visumą, kuri yra pritaikoma daiktų sukūrime arba paslaugų teikime.

  • Microsoft Word 851 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (3774 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Baldų įmonės produkcijos gamybos organizavimas ir technologija
    10 - 1 balsai (-ų)
Baldų įmonės produkcijos gamybos organizavimas ir technologija. (2016 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baldu-imones-produkcijos-gamybos-organizavimas-ir-technologija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 06:42
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo