Baldų įmonės veiklos analizė


Baldu įmonės aprasymas. Įmonių veiklos analizė. Praktikos ataskaita baldu imoneje. Baldu imones veikla. Imones aprasymas. Nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitos analize. Baldu įmonės analizė. Balduimones issilaiko geriausi. Imones veiklos aprasymas analize. Analizuojami pokyciai imonese.

Įvadas. Įmonės veiklos charakteristika. Horizontalioji ir vertikalioji finansinių ataskaitų analizė. Horizontalioji ir vertikalioji balanso analizė. Horizontalioji ir vertikalioji pelno (nuostolio) analizė. Santykinių rodiklių analizė. Trumpalaikio mokumo rodikliai ir jų analizė. Apyvartinio kapitalo analizė. Ilgalaikio mokumo rodikliai. Pelno ir pelningumo analizė. Turto pelningumo analizė. Kapitalo pelningumo analizė. Pardavimų pelningumo analizė. Veiklos efektyvumo vertinimas. Sąnaudų lygio rodikliai. Apyvartumo rodikliai. Kapitalo rinkos rodiklių analizė. Pagrindinės veiklos analizė. Vidinės aplinkos analizė. Bankroto tikimybės analizė. E. Almant „z modelis“. Išvados. Literatūra. Priedai.

Kiekvienos įmonės pagrindinis tikslas yra sėkmingai ir pelningai vykdyti savo veiklą. Sugebėti išsilaikyti rinkoje, pirmauti savo srityje ir sugebėti konkuruoti. Tačiau įmonės veiklos stabilumui užtikrinti nepaknaka viena paviršutiniškos rezultatų apžvalgos. Įmonės vadovai, norintys įvertinti savo veiklą, jos pokyčius, veiksniu, kurie daro didžiausią įtaką jų verslui, atlieka pastovią vykdomos veiklos analizę.

Atliekant įmonės veiklos analizę, vertinamos finansinės įmonės ataskaitos. Analizuojami keli pastarieji metai ir analizuojami ataskaitų rodiklių pokyčiai. Pagrindinės ataskaitos, kurios yra analizuojamos tai įmonės balanso bei pelno (nuostolio) ataskaitos. Balanso pokyčių vertinimas leidžia atskleisti įmonės turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų pakitimus. Pelno (nuostolio) ataskaita leidžia įvertinti kokios buvo pajamos, sąnaudos, kaip ir kokia linkme jos keitėsi.

Remiantis šiomis ataskaitomis labai vertinga atlikti net tik dinamikos ir sudedamųjų dalių analizę, bet ir apskaičiuoti santykinius rodiklius, kurie leidžia suprasti esamą ir buvusia įmonės būklę mokumo, pelningumo, kapitalo rinkos, bankroto tikimybės atžvilgiais.

Po antrojo pasaulinio karo baldų pramonės klaipėdoje, galima sakyti, visiškai neliko, jai atkurti prireikė dešimties metų. Po įvairių bandymų 1954 m. Klaipėdos degtukų šiaudelių fabriko vietoje buvo įsteigtas baldų fabrikas. Buvo numatyta gaminti vieno modelio paprastos konstrukcijos drabužių spintas (1000 per mėnesį), tam buvo parengti reikiami pastatai bei įrenginiai, mokomi darbininkai. Pradžia buvo labai sunki: trūko visų būtiniausių dalykų. Vis dėlto tai buvo pirmoji lietuvoje siauros specializacijos baldų įmonė. Ją administruoti ir aprūpinti medžiagomis turėjo klaipėdos faneros fabrikas. Tačiau šis pats prastai veikė ir 1955 m. Baldų fabriko administravimas buvo perduotas klaipėdos medžio apdirbimo kombinatui (mak-2). Deja, šios funkcijos priskyrimas iš pradžių sutrikdė ir jo veiklą. Baldų gamyba pradėjo atsigauti 1957 m. , o tvirtėti – nuo 1959 m. Savo išgalėmis įmonės darbuotojai stengėsi mechanizuoti kuo daugiau darbo barų, diegti naujesnes technologijas; iš atliekų patys gaminosi drožlių plokštes, nuolat kėlė kvalifikaciją.

  • Microsoft Word 234 KB
  • 2012 m.
  • 33 puslapiai (6147 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danas
  • Baldų įmonės veiklos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Baldų įmonės veiklos analizė. (2012 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/baldu-imones-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 15:31
×
108 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo