Baldų projektavimas


Faneravimo rėžimai. Konstrukcinių elementų unifikacija. Medienos gaminiams taikomi kvalitetai. Darbas baldu. Plokstumu faneravimas schema. Plokstumu faneravimas. Faneruota medienos drozliu plokste. Slankomu spintu surinkimo schemos. Baldu apmusimas kursinis. Baldu projektavimo procesas.

Gaminio konstravimas. Naudojamų medžiagų charakteristika. Gaminio išorinis sprendimas(apdaila, tekstūra ir piešinys, furnitūra). Gaminio paskirtis, konstrukcija. Funkciniai matmenys. Gaminio korpuso schema (tipas), skydinių elementų unifikacija. Gaminio junginiai, surinkimo vienetų konstrukcija. Junginių ir konstrukcinių elementų stiprumas, gaminio stabilumas. Gaminio įpakavimas. Gaminio detalių ir surinkimo vienetų pakeičiamumas. Pakeičiamų detalių ir surinkimo vienetų gamybos sąlygos. Kvalitetų ir suleidimų parinkimas, suleidimų tarpų ir įvaržų. Skaičiavimas. Darbinio kalibro charakteristika, matuojančių pusių ribinių matmenų skaičiavimas. Detalių ir surinkimo vienetų paviršių šiurkštumas, pasirinkto šiurkštumo parametro leistinos ribos. Medienos ir kitų medžiagų sąnaudų, furnitūros skaičiavimas. Pjautinės medienos ir medienos plokščių sąnaudų skaičiavimas. Klijų ir šlifavimo medžiagų sąnaudų skaičiavimas. Furnitūros, medsraigčių, kabių kiekio skaičiavimas. Technologinis procesas, technologinių įrenginių skaičiavimas. Gaminio konstrukcijos analizė, detalių ir surinkimo vienetų. Vidutiniai matmenys. Gaminio technologinio proceso stadijos ir surinkimo vienetų mechaninio apdorojimo ir klijavimo technologinių operacijų nuoseklumas- schema, taikomi technologiniai įrenginiai. Taikomų tipinių technologinių procesų charakteristika. Mechaninio apdorojimo režimai ir technologinių įrenginių skaičiavimas. Medienos medžiagų pjaustymas, pjaustymo schemos ir technologija. Ruošinių išeiga. Pirminis mechaninis apdorojimas. Antrinis mechaninis apdorojimas. Klijavimo režimai ir įrenginių našumo skaičiavimas. Naudojamų klijų charakteristika. Plokštumų faneravimas. Skydų kraštų faneravimas, apdaila (laminavimas) ir mechaninis apdorojimas. Technologinės kortos. Kokybės kontrolės priemonės. Saugos darbo reikalavimai. Literatūra. Priedai. Gaminys gaminamas iš faneruotų medienos drožlių plokščių, kurių storis 17 mm (vidutinio tankio (650-750kg/m))³, atsižvelgiant į tai, kad iš natūralios medienos gaminio kaina būtų žymiai didesnė. Klijai, kurie naudojami medienos drožlių plokščių gamybai, atitinka E-1 kategorija. Šiam gaminiui projektuoti medienos drožlių plokštė perkama jau šlifuota. Įmonėje medienos drožlių plokštė yra supjaustoma pagal gaminio matmenis, kraštai ir plokštumos dengiamos drožtiniu buko lukštu, išgręžiamos skylės ir atliekamos kitos operacijos. Naudojamos medienos drožlių plokštės atitinka bendrus reikalavimus, išdėstytus LST EN 312-1, technines sąlygas, numatyta

. Naudojamų medžiagų charakteristika . Gaminio išorinis sprendim. klijų ir šlif mediena ir kitos medžiagos parenkamos atsižvelgiant į projektuojamo gaminio paskirtį, jo eksploatavimo sąlygas , galimas apkrovas.

Gaminys gaminamas iš faneruotų medienos drožlių plokščių, kurių storis 17 mm (vidutinio tankio (650-750kg/m))³, atsižvelgiant į tai, kad iš natūralios medienos gaminio kaina būtų žymiai didesnė. Naudojamos medienos drožlių plokštės atitinka bendrus reikalavimus, išdėstytus lst en 312-1, technines sąlygas, numatytas lst en 312-3, bei reikalavimus laisvo formaldehido kiekiui pagal lst en 120 standartuose. Mdp drėgnumas – nuo iki 13 %. Kokybė atitinka iso 9003 reikalavimus.

Gaminio galinei sienelei panaudojama medienos plaušų plokštė (vidutinio kietumo (tankis 400-900 kg/m³)), storis mm. Mpp atitinka: bendrus reikalavimus šioms plokštėms pagal lst en 622-1 standartą ir reikalavivisos detalės gaminamos iš medienos drožlių plokščių kurios yra faneruotos buko drožtiniu lukštu (išskyrus galinę sienelę pagaminta iš medienos plaušų plokštės). Rankenėlės pagamintos iš medienos masyvo.

Vartotojui pageidaujant galima pirkti atskirus modulius. Dekoratyvgaminys yra išardomos konstrukcijos, sudarytas iš skydų. Kiekvienas modulkomoda su stalčiumi – viršus, televizoriui pastatyti, stalčius- rūbams, patalynei, skalbiniams ir kt.

Spintelės – knygoms, nuotraukų albumams, sąsiuviniams, aplankalaatsižvelgiant į žmogaus kūno matmenis, naudojamų daiktų gabaritus, patogumą juos paimti, yra nustatyti gaminio funkciniai matmenys. Projektuojant gaminį būtina atsižvelgti į š gaminio karkaso schema – tai jo konstrukcinių elementų komponavimo eskizas. Gaminio korpusai sudaryti iš dviejų vertikalių nepraeinančių skydų ir dviejų praeinančių horizontalių skydų. Korpusai visiškai išardomos konstrukcijos. Išardomos konstrukcijos baldai yra technologiškesni nei neišardomos konstrukcijos, kadangi galima daryti detalių apdailą, sumažėja transporto bei pakavimo išlaidos. Vyraujančių konstrukcinių elementų požiūriu gaminys yra skydinės konstrukcijos.

šiame eskize vaizduojama jungiamų detalių, surinkimo vienetų tarpusavio padėtis, karkaso skydinių elementų jungimo vietos Vertikalių ir horizontalių skydų junginiai.

Yra skiriamos dvi unifikavimo kryptys: unifikacija pradedama nuo gaminio detalių ir baigiama gaminiu arba atvirkščiai – unifikacija pradedama nuo gaminio ir baigiama detalių unifikavimu.

  • Statyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 203 KB
  • 2011 m.
  • 43 puslapiai (7747 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Baldų projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Baldų projektavimas. (2011 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/baldu-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:07
×