Balinis vežlys


Pelkinis vėžlys. Kuo minta vezliai. Balinis vezlys mityba. Kuo minta baliniai vėžliai. Sausumos vezliu maitinimas. Balinis vezlys minta. Magistrinis balinis vėžlys. Pelkinis vezlys lt.. Kuo minta vezlys. Balinis vezlys lietuva.

Balinis vėžlys. Naudota literatūra. Balinis arba pelkinis, vėžlys labai retas ir nykstantis gyvūnas, įtrauktas į Lietuvos raudonąją knygą. Balinis vėžlys užauga iki 30 cm ilgio. Gyvena iki 120 metų. Jo nugaros šarvas yra rudai gelsvas arba juodai pilkas su geltonais taškais arba dryželiais. Pilvelis balkšvai gelsvas, nusėtas stambiomis rudomis dėmėmis. Galva ir kojos tamsios, nubertos geltonais taškeliais. Patelės didesnės už patinus. Baliniai vėžliai gyvena ežeruose, tvenkiniuose, pelkėse ir upėse; sraunių upių vengia. Laikosi pakrantėse, o priartėjus žmogui, bėga į vandenį ir pasineria į dugną. Žiemai balinis vėžlys įsikasa vandens baseino dugne ir ten užmiega. Balinis vėžlys puikiai plaukioja ir nardo. Ilgą laiką gali išbūti po vandeniu. Medžiodami vandenyje, kas 15-20 minučių iškyla į paviršių įkvėpti oro. Sausumoje juda nelabai greitai.

Balinis arba pelkinis, vėžlys labai retas ir nykstantis gyvūnas, įtrauktas į Lietuvos raudonąją knygą. Gyvena iki 120 metų. Patelės didesnės už patinus. Ilgą laiką gali išbūti po vandeniu. Sausumoje juda nelabai greitai. Laikosi arti vandens, kad, kilus pavojui, galėtų greit pasinerti. Ilgą laiką buvo manoma, kad balinis vėžlys aktyvus naktį, o dieną šildosi prieš saulę, bet vėliau nustatyta, kad jis maitinasi visą dieną, ypač rytais, o naktį miega vandens baseino dugne. Balinis vėžlys – mėsėdis. Jis minta kirmėlėmis, vandeniniais vabzdžiais ir jų lervomis, vandeninėmis sraigėmis, varlėmis, tritonais ir jų buožgalviais, persekioja žuvis, tačiau jų pagauna nedaug, todėl nedaro žalos žuvų ūkiui. Būdamas nelabai vikrus, jis gali pagauti tik sergančiais silpnas žuvis, vadinasi, atlieka sanitaro vaidmenį žuvų populiacijoje. Ieškodamas maisto, vėžlys naudojasi ne tik regėjimu, bet ir gera uosle. Patinai seksualinį gyvenimą pradeda 12-13 metų, tuo tarpu patelės 15-20 metų.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (467 žodžiai)
  • Gita
  • Balinis vežlys
    10 - 2 balsai (-ų)
Balinis vežlys. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/balinis-vezlys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 08:20
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo