Balio Sruogos memuarinio romano ,,Dievų miškas'' stiliaus ypatybės


Balio Sruogos memuarinio romano ,,Dievų miškas'' stiliaus ypatybės.


B.Sruoga - žymus XX amžiaus pirmosios pusės plataus talento poetas, dramaturgas, prozininkas. Romaną ,,Dievų miškas'' parašė per 2 mėnesius, grįžęs iš Štuthofo koncentracijos stovyklos, jau sunkiai sirgdamas.Kuo šis kūrinys netikėtas, neįprastas? Kas būdinga romano stiliui? Kodėl rašytojas pasirinko tokią meninės raiškos formą?

Stilius – tai kalbos vartojimo būdas, to būdo savitumas. Lietuvių kalba ne tik vaizdinga, bet ir turtinga stilių įvairove. Yra 5 stiliai, jie susiję su skirtingomis bendravimo ir veiklos sritimis : meninis stilius – su grožine literatūra, mokslinis – su mokslo veikla, administracinis – su valstybės, valdžios įstaigomis, dokumentais, buitinis su butinėmis situacijomis, publicistinis su politika, žiniasklaida, įvykių vertinimu.Kiekvieno rašytojo stilius yra savitas, išskirtinis, originalus. Kuo išskirtinis B.Sruogos kalbėjimo būdas?

Balio Sruogos memuarinis romanas ,,Dievų miškas'' - tai originali atsiminimų knyga. 1943m. Rašytojas su kitais intelektais nacių suimamas išvažiavo į Štuthofo koncentracijos lagerį. Ten jis pereina visus pragaro žemėje etapus. Tik 1945m. sovietų armijos kariai jį rado išsekusį, paliktą evakuojant lagerį.

Parašyti kūrynį apie šiaurės lagerio tikrovę B.Sruogai kilo mintis būnant lageryje. Jam teko dirbti raštinėje. Rizikuodamas savo gyvybe jis domėjosi slaptais dokumentais, ieškojo medžiagos archyvuose, norėdamas išsamiau papasakoti apie lagerio gyvenimą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1018 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ernesta
  • Balio Sruogos memuarinio romano ,,Dievų miškas'' stiliaus ypatybės
    10 - 10 balsai (-ų)
Balio Sruogos memuarinio romano ,,Dievų miškas'' stiliaus ypatybės. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/balio-sruogos-memuarinio-romano-dievu-miskas-stiliaus-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 00:36
×