Balio Sruogos stiliaus ypatybės


Balio Sruogos stiliaus ypatybės.


Balys Sruoga dažnai vadinamas vienu žymiausių lietuvių rašytojų. Poetas, rašytojas, prozininkas, dramaturgas, kritikas, literatūros ir tautosakos tyrėjas, dėstytojas – vien ši plati veiklų įvairovė rodo, koks įvairiapusis buvo šio kūrėjo talentas, leidęs atsirasti dabar jau klasika laikomiems prozos bei poezijos darbams. Sruogos rašymo stilius laikui bėgant vystėsi bei kito, svarbiausi jo gyvenimo įvykiai atsispindėjo ir jo kūriniuose. Norėdami suprasti, kokios buvo šio rašytojo talento ištakos bei pirmosios apraiškos, kokios gyvenimo aplinkybės nulėmė išskirtiniu laikomo jo stiliaus formavimąsi, turime apžvelgti svarbiausius jo biografijos faktus bei pagrindinius gyvenimo etapus atspindinčius kūrinius. Šioje kalboje tai pasistengsime atskleisti rašytojo gyvenimą suskirstydami į tris dalis: vaikystę bei ankstyvąją jaunystę, aktyvios akademinės bei kūrybinės veiklos laikotarpį (1924 – 1941 metai) ir sovietų okupacijos bei vėlesnį įkalinimo koncentracijos stovykloje laikotarpį, nulėmusį „Dievų miško“ – svarbiausiu laikomo Balio Sruogos kūrinio – atsiradimą.

Jau gimnazijoje prasidėjo šio rašytojo kūrybiniai bandymai, davę gerų rezultatų - 1912 metais, būdamas vos 16 metų, Balys Sruoga pradėjo savo kūrinius spausdinti „Aušrinėje“, „Rygos naujienose“, „Lietuvos žiniose“, „Naujam Take“, Amerikos lietuvių spaudoje, literatūros žurnale „Vaivorykštė“. 1914 metais jis išvažiavo į Petrogrado miškininkystės institutą, tačiau jau kitais metais perėjo studijuoti į istorijos – filologijos fakultetą, o nuo 1916 metų studijas tęsė Maskvoje, pasirinkęs literatūrą. Šis laikotarpis buvo itin svarbus dėl dviejų priežasčių – pirma, pereidamas iš miškininkystės instituto į humanitarines studijas Sruoga parodė aiškų apsisprendimą dėl tolesnio gyvenimo kelio, kuriame jis galėtų didžiausią dėmesį skirti kūrybai; antra, Rusijoje kūrėjas susipažino su tuo metu klestėjusiu simbolizmu, kurio įtaka jaučiama beveik visuose vėlesniuose rašytojo darbuose (netgi paskutinis Balio Sruogos eilėraščių rinkinys – 1946 metų rinkinys „Giesmės viešnelei žydriajai“ – buvo simbolistinis).

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1363 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tiodars
  • Balio Sruogos stiliaus ypatybės
    10 - 7 balsai (-ų)
Balio Sruogos stiliaus ypatybės. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/balio-sruogos-stiliaus-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:05
×