Balta drobulė interpretacija


Balta drobulė analizė. Kuo skiriasi garsvos ir vaidilionio poziuriai i poezija. Balta drobule santrauka. Garsva ir vaidilionis. Kuo skiriasi garsvos ir vaidilionio poziuris i poezija. Garšvos ir vaidilionio požiūris į poeziją. Garsvos poziuris i poezija. Balta drobule vaidilionis. Vaidilionis. Garšvos ir vaidilionio požiūriai į poeziją.

Antano škėmos romano „balta drobulė“ ištraukos interpretacija.

Antanas škėma – vienas žymiausių lietuvių rašytojų, kurio romanas „balta drobulė“ susilaukė didžiulio susidomėjimo ne tik lietuvoje, bet ir užsienyje. Šis kūrinys išsiskiria savo nauja, netradicine forma, vadinamuoju „minčių srautu“ bei sluoksniuotu pasakojimu, dėl kurio gan sunku suvokti apie ką yra rašoma. Nepaisant šio novatoriškumo, škėmos romane nagrinėjamos temos yra gan aiškios ir suprantamos. Viena pagrindinių – poeto ir poezijos likimas, bei skirtingų autorių bendravimas, kuris labai ryškiai yra pateikiamas nagrinėjamoje ištraukoje. Jau pačioje ištraukos pradžioje aiškiai parodoma dviejų poetų – vaidilionio ir garšvos – priešprieša. Tačiau tai nėra tik dviejų žmonių priešingybė, kartu tai ir poezijos, požiūrio kontrastas. Vaidilionis – poetas, kuriantis dėl garbės, siekiantis šlovės ir pripažinimo, jo poezija nenatūrali, dirbtina. O garšva – atvirkščiai, kuriantis, nes negali nekurti. Garšvos požiūris į vaidilionį – ironiškas ir kritiškas, jis jo nesupranta ir nepalaiko. Šie du poetai skiriasi nuo pačių pagrindų, nuo pačio pradinio požiūrio į poeziją. Garšva – šiuolaikinės poezijos atstovas, suprantantis ir pasisakantis už vakarų kultūrą ir modernią kūrybą, o vaidilioniui mielesnė tradicinė, maironiškoji poezija. Būtent ši priešprieša ir yra vienas iš pagrindinių jų nesutarimų objektų. Kitas dalykas, ypatingai erzinantis garšvą – vaidilionio populiarumas ir mėgavimasis šlove. Garšva ne vieną kartą ironiškai kalbėdamas atskleidžia savo neigiamą požiūrį į vaidilionį („dar nesu miręs.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (452 žodžiai)
  • Mokykla
  • Popke
  • Balta drobulė interpretacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Balta drobulė interpretacija. (2012 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/balta-drobule-interpretacija.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 21:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo