Baltai pristatymas


Kaip kūrėsi Lietuvos valstybė? Mokinių veikla. Įsižiūrėk į žemėlapį. Paskaitykime. Pasiklausykime pasakojimo apie Mindaugą – mūsų valstybės įkūrėją. Taigi. Mindaugo krikštas. Po karūnavimo. Išspręskime kryžiažodį ? Pasitikrinkime. Taigi. Naudota literatūra. PriedaiKryžiažodžio klausimai.

Analizuoja žemėlapį; Klauso apie Lietuvos kūrimąsi; Klausosi pasakojimo apie Lietuvos įkūrėją Mindaugą; Sprendžia kryžiažodį; Tikrinasi kryžiažodį; Atsakinėja į klausimus.

Įsižiūrėkite į žemėlapį Suraskite: Iš kur į Lietuvą traukė kryžiuočiai, iš kur - kalavijuočiai, iš kur laivais atplaukdavo normanai, iš kur puldinėjo slavai? Tenka pripažinti, kad lietuviai taip pat nevengė progai pasitaikius patraukti į kaimynų žemes.

Iš pradžių lietuviai rimtų priešų neturėjo, nedidelius antpuolius įstengdavo atremti atskiros kunigaikštystės. Lietuvą puldinėjo jau apsikrikštiję, t.y. tapę krikščionimis, kaimyniniai kraštai. Jie skelbėsi einą pagonių naikinti. Dažnai į Lietuvą kėsinosi ir normanai, atplaukę iš anapus Baltijos jūros, bet jie didelės grėsmės nekėlė, nes puldavo mažais būriais ir menkai ginkluoti.

Mindaugas: Siekia apsaugoti Lietuvą nuo kryžiuočių; Apsikrikštijo, nes galvojo, kad tada Lietuvos nepuls kryžiuočiai; Bet tai nepadėjo, Lietuvą ir toliau puldinėjo.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3398 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (414 žodžiai)
  • Justyna
  • Baltai pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Baltai pristatymas. (2014 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltai-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:46
×