Baltai skaidrės


Baltai. Bąltu atsiradimai. Maždaug prieš. Baltų grupės ir jų teritorijos. Jų teritorijos buvo Pietuose, jos siekė Pripetės upę. Žemdirbiai ir gyvulių augintojiai. Vertėsi žemdirbyste. Seniau buvo labai daug miškų. Metalo naudojimo pradžia. Pirmieji metalo dirbiniai Lietuvoje pasirodė. Pakabukai. Segės. Įtvirtintos gyvenvietes. Žmonės statė gyvenvietes, dėlto. Mainų prekyba. Baltai turėjo tai, ko kartais trūko kitiems. Ačų už dėmesį.

Maždaug prieš 4000 metų susiformavę baltai gyveno didžiulėje teritorijoje į rytus nuo Baltijos jūros. Po 2500m metų prasidejo didysis tautų krąustymasis, sužlugdęs Romą.Per tuos 2500m jie ištobulėjo žemdirbyste, gyvulininkyste,naudojosi metalu, plėtėsi prekybiniai ryšiai.

Jų teritorijos buvo Pietuose, jos siekė Pripetės upę, Rytuose- Maksva, šiaurėje Pskovą ir Tverę, o vakaruose Vyslos žemupį.Tų žemynų buvo daug panašumų ir skirtumų.

Vertėsi žemdirbyste. Seniau buvo labai daug miškų. Buvo sunku padaryti dirbamą žemę.Pirmiausiai iškirsdavo medžius, po to juos sudegindavo, kad būtų žemei trąša.

  • MS PowerPoint 158 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (273 žodžiai)
  • Visvaldas
  • Baltai skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Baltai skaidrės. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:57
×