Baltarusija referatas


Baltarusijos naudingos iškasenos. Baltarusijos naudingosios iskasenos. Referatas apie baltarusija. Gudijos geografine padetis. Referatas baltarusija. Baltarusija referatas. Baltarusijos naudingos iškasenos]. Baltarusija naudingosios iskasenos. Geografinės žinios apie baltarusiją. Baltarusija komunikacija.

Istorinė padėtis. Politinė padėtis. Geografinė padėtis. Klimatas. Geografiniai ekstremumai. Religinė padėtis. Demografijos žinios. Socialinės žinios. Administracinis suskirstymas. Kalba. Piniginiai vienetai. Ekonominiai rodikliai. Naudingos iškasenos. Gamybos pramonė. Paslaugos (turizmas). Ryšiai su Lietuva. Baltarusijos investicijos Lietuvoje. Regioninis bendradarbiavimas. Kultūra. Literatūra.

Oficialus pavadinimas: baltarusijos respublika; iki 19911921 – rygos sutartis apie sovietų ir lenkų karo pabaigą, lenkijai atiteko va1991 12 – belovežo giriosbaltarusija yra respublika. Valdymo priemonė - parlamentas (aukščiausioji taryba), turi 360 deputatus, renkamus ketveriems metams; numatytas seimas (sojm), turintis 160 deputatus. Valstybės vadovas – 1991 – 1994 aukščiausiosios tarybos pirmininkas stanislavas šuškevičius; 1994 01 – 1994 07 mečislavas gribas; nuo 1994 07 prezidentas aleksandras lukašenka.

Baltarusijos vėliava. Legenda teigia, kad per vieną iš kovų su vokietijos riteriais, baltas tvarstis su kruvina juosta centre simbolizavo pergalės vėliavą. Nuo tada baltarusijos vėliavos spalvos yra balta-raudona-balta. Bet tai tik legenda. Istoriškai balta-raudona-balta vėliava pirmą kartą pasirodė kaip nacionalinė baltarusijos vėliava baltarusijos demokratinėje respbaltarusija yra rytų europos lygumos vakarinėje dalyje, neturi tiesioginio išėjimo prie jūros. Ji yra ilgiausia upė – dnepras (690 km), didžiausiiki 990 metų baltarusai buvo pagonys. Kai jie atvyko iš pietų į dabartinę baltarusijos teritoriją, jie perėmė kultūrą ir tikėjimą iš baltų ir kitų toje vietoje gyvenančių žmonių. Kai kurios folkrolinės dainos dar išliko iki šių dienų.

Apie 990 metus iš graikijos atėjo stačiatikių krikščionių tikėjimas.

  • Microsoft Word 516 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1842 žodžiai)
  • Benas
  • Baltarusija referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Baltarusija referatas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltarusija-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:03
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo