Baltarusijos mokesčių sistema referatas


Pati Baltarusijos mokesčių sistema susiformavo 1992 metais ir ji yra nuolat koreguojama, tobulinama. Mokesčiai, renkami į vietinius biudžetus. Gyventojų pajamų mokestis. Šis mokestis mokamas už metines pajamas.


Šalies mokesčių sistemą sudaro respublikiniai ir vietiniai mokesčiai bei rinkliavos. Respublikiniai mokesčiai yra surenkami ir pervedami į centrinių valdžios organų biudžetą; o vietiniai – į vietinius biudžetus.

1.Akcizai Akcizų mokėtojais pripažįstami individualūs verslininkai, organizacijos, gaminančios akcizais apmokestinamas prekes bei šių prekių importuotojai. Akcizai taikomi alkoholinei produkcijai, tabakui, mikroautobusams bei automobiliams, kurui ir kitai produkcijai.

Pagrindinis pridėtinės vertės mokesčio tarifas yra 20%. Lengvatinis tarifas - 10 % jis yra taikomas daugumai maisto produktų, vaikų prekėms. 0% tarifas taikomas prekėms, tiesiogiai susijusioms su eksporto įgyvendinimu.

Pelno mokesčio mokėtojai yra Baltarusijos juridiniai asmenys, užsienio juridiniai asmenys ir tarptautinės organizacijos, veikiančios Baltarusijos Respublikoje per nuolatinę buveinę. Šiems juridiniams asmenims, organizacijoms yra taikomi tam tikri tarifai:

24% - Baltarusijos įmonėms ir užsienio organizacijoms, neturinčioms nuolatinės buveinės Baltarusijos Respublikoje;

Šis mokestis mokamas už metines pajamas. Jį moka valstybės rezidentai nuo pajamų, gautų šalies ribose ar užsienyje ir ne rezidentai – nuo pajamų, gautų Baltarusijoje. Gyventojų pajamų mokesčio tarifas – 12%.

Šio mokesčio mokėtojai yra: fiziniai ir juridiniai asmenys, tarptautinės organizacijos. Metiniai nekilnojamojo turto mokesčio tarifai:

Mokestinė našta Baltarusijoje kaip ir buvo pranašaujama šiek tiek pakito, sumažėjo 2,5 % BVP, o išleisti mokesčių įstatymų pakeitimai mokestinės naštos nepadidino labai ženkliai. Nuo 2017m. pradžios atsižvelgiant į infliaciją buvo indeksuojami mokesčių tarifai Baltarusijos rubliais. T.y. žemės mokestis, ekologinis mokestis, mokestis už gamtinių išteklių gavybą. Taip pat akcizų didinimas tabakui bei akcizų kai kuriems alkoholiniams gėrimams indeksavimas. Taip pat buvo panaikintos, taip pat kaikurios ruošiamos naikinti mokestinės lengvatos.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1523 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Baltarusijos mokesčių sistema referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Baltarusijos mokesčių sistema referatas. (2017 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltarusijos-mokesciu-sistema-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 19:45
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo