Baltarusijos respublikos tarptautinės prekybos finansavimo ypatumai ir sąlygos


Įvadas. Temos aktualumas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Tyrimo metodai. Darbo uždaviniai. Baltarusijos tarptautinė rinka. Baltarusijos apžvalga. Baltarusijos tarptautinės prekybos rinkos apžvalga. Baltarusijos tarptautinės prekybos mokėjimo sąlygas ir mokėjimo instrumentai. Baltarusijos Respublikos valiutinė rizika. Tarptautinėje prekyboje naudojamos finansavimo formos Baltarusijoje. Išvados. Literetūra. Priedai. Priedas Nr.


Šiandien rinka tapo labai globali, beveik nebeliko šalių, kurios nebeturi prekybos ryšių su kitomis valstybėmis. Beveik visos šalis turi prekybinių ryšių su kaimynais ir kitomis šalimis, tai yra bendrą rinką. Tokių rinkų atsiradimas ir lėmė tarptautines rinkos atsiradimą. Tas liečia ir finansinę rinką. Tarptautinė finansinė rinka šiandien tapo globali ir integravosi pasaulyje.

Kiekviena šalis skirtingai integravosi į pasaulinę finansinę rinką, vienos šalis integruotos labiau kitos mažiau. Tarptautinę prekybą ir tarptautinius finansinius ryšius lengviau nagrinėti konkrečios šalies pavyzdyje.

Šiuo atvejų tarptautinės prekybos rinka bus nagrinėjama Baltarusijos pavyzdyje.

Darbo objektas

Baltarusijos tarptautinės prekybos finansavimo ypatumai ir sąlygos.

Darbo tikslas

Išnagrinėti ir aprašyti Baltarusijos tarptautinės prekybos ypatumus ir sąlygas.

Cheminės pramonės produkcija, kaučiukas, cheminiai siūlai ir pluoštas – 17,1%;

Mašinos, įrengimai, transporto priemonės – 15,5%;

Juodieji, spalvotieji metalai ir gaminiai iš jų – 6,5%;

Maisto pramonės gaminiai ir žaliavas šiai pramonei – 15,2%;

Cheminės pramonės produkcija, kaučiukas, cheminiai siūlai ir pluoštas – 25,8%;

Mašinos, įrengimai, transporto priemonės – 9,1%;

Juodieji, spalvotieji metalai ir gaminiai iš jų – 14,1%;

Maisto pramonės gaminiai ir žaliavas šiai pramonei – 11,8%;

Kita – 9,4%. (Šaltinis Nr.1)

Bet Baltarusija prekiauja su kitomis valstybėmis ne visomis prekėmis, nes yra apribojimai ir draudimai įvežti ar išvežti. Apribojimai eksportui Baltarusijoje būna laikini, nuo 2016 metų laikinai apribuotas neapdirbtos medienos eksportas. Dabar laikinai apribotas galvijų odos eksportas.

Dažnai Baltarusija įveda gyvų galvijų importą draudimą, dėl karantino. Tai embargo bruožai.

Taip pat yra ir protekcionizmo bruožai. Baltarusijoje imami muitai ir taikomos kvotos įvežimui.

Tai viskas priklauso labiausiai palankiam tarptautiniam prekybiniam režimui. Be jo Baltarusijoje dar taikomi du prekybiniai režimai: Laisvos prekybos režimas su šalimis, kuriomis Baltarusija turi dvišalį susitarimą. Trečias režimas – pereferencialus režimas, prekybinis režimas nustatytas Eurazijos ekonominiai sąjungai.

Baltarusijos Respublikoje finansais prekiauja – AAB (Atvira Akcinė Bendrija) „Baltarusijos voliutos-fondinė birža“. Ši įmonė aptarnauja 3 pagrindinius Baltarusijos finansinės rinkos segmentus - valiutos, fondų ir terminė rinkas.

Valiutos rinka. Biržos valiutinė rinka atlieka svarbias ekonominės funkcijas: formuoja esamą Baltarusijos rublio rinkos kursą užsienio valiutos atžvelgiu; nustato oficialų Br kursą pagal įvykusias biržoje prekybos operacijas; aprūpina užsienio valiutos būtinas prekybos operacijas; palaiko valiutos rinkos likvidumą.

Valiutos kursas – dviejų valiutų tarpusavio keitimo proporcija. (Šaltinis Nr.4)

Fondų rinka. Šiuo metu rikos apyvartoje gali būti: Baltarusijos trumpalaikės ir ilgalaikės obligacijos; konvertuojama valiuta, indeksuojamos obligacijos; vietinės municipalinės obligacijos; AAB akcijos; bankų obligacijos; juridinių asmenų, kuriuos nėra bankai obligacijos; biržos obligacijos.

Terminė rinka. Termininių kontraktų rinka – šis biržos prekybos sektorius sparčiai vystosi. Šioje rinkoje prekiaujama fjučeriniais kontraktais: JAV $ kursui Br atžvelgiu; ES € kursui Br atžvelgiu; Rus Rub kursui Br atžvelgiu; ES € kursui JAV $ atžvelgiu, nustačius ECB (Europos Centrinis Bankas). (Šaltinis Nr.5)

Fjučerinis kontraktas arba fjučers (angl. futures cintract, futures) – vertybinis popierius, kuris įpareigoja abejas šalys įvykdyti pirkimo-pardavimo sandorį ateityje pagal išlanksto sutartą kainą. (Šaltinis Nr.6)

Baltarusijos tarptautinės prekybos mokėjimo sąlygas ir mokėjimo instrumentai

Investorius ar partneris sumokėjus pinigus visada nori gauti savo finansinę ar kitokią naudą. Ir prieš sudarant sandorį partneris nori būti užtikrintas, kad jo rizika minimali. Nes sudarant bet kokį sandorį visada yra rizika (pvz. sandoris strigs dėl biurokratinių priežasčių, prekės bus neišsiustos ar išsiustos nekokybiškos prekės, prekės įstrigs pasienyje, mokėjimai ne bus atlikti ar bus atlikti nepilnai ir t.t.).

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 448 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4171 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • Baltarusijos respublikos tarptautinės prekybos finansavimo ypatumai ir sąlygos
    10 - 3 balsai (-ų)
Baltarusijos respublikos tarptautinės prekybos finansavimo ypatumai ir sąlygos. (2016 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltarusijos-respublikos-tarptautines-prekybos-finansavimo-ypatumai-ir-salygos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:48
×