Baltijos jūros apsauga


Skaidres apie baltijos jura. Baltijos juros gyvunai. Baltijos jura skaidres. Skaidres apie baltijos juros tarsa. Baltijos juros tarsa ppt. Kremzlinės žuvys ppt. Baltijos juros uzterstumas skaidres. Baltijos juros tarsa skaidres. Skaidres baltijos jura. Skaidrės jūra.

Baltijos jūros apsauga. Baltijos jūra. Faktai apie baltijos jūrą. Į jūrą įteka daugiau kaip 200 upių. Baltijos jūros tarša. Veiksmai baltijos jūros būklei gerinti. Karštųjų taškų sąrašas. Kaip kiekvienas galime prisidėti prie baltijos jūros gerinimo. Vengti tiesioginių bet kokių valiklių nutekėjimų į jūrą. Nenaudoti motorinių valčių. Nešiukšlinti ir prisidėti prie jūrinės aplinkos gerinimo surenkant šiukšles. Viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Žodinėlis. Literatūra.

Intensyvi pramonė ir žemės ūkis. Grunto kasimas gilinant uostus ir jo laidojimas jūroje. Laivyba. Jūroje palaidoto cheminio ginklo poveikis. Naftos išpylimai. Nemažai teršalų su krituliais patenka iš atmosferos. Aktyvus turizmas ir rekreacija. DĖL TO BALTIJOS JŪRA LAIKOMA VIENA LABIAUSIAI UŽTERŠTŲ PASAULIO JŪRŲ.

1992m. Helsinkio komisija sudarė didžiausių Baltijos jūros taršos šaltinių sąrašą, vygdydama bendrq Baltijos jūros aplinkos apsaugos veiksmų programą. 1992m. sudaryta “karštųjų taškų” sąrašą buvo įrašyta 132 objektai. Tarp jų 13 Lietuvos pramonės įmonių, savivaldybių nuotekų valymo įrenginių ir kitų taršos šaltinių. 2005m. Iš šio sąrašo buvo išbraukti bendrovių “Achema”, “Klaipėdos kartonas”, bei “Semo” nuotekų valymo įrenginiai, kadangi jie buvo modernizuoti ir atitiko Europos Sąjungos reikalavimams bei Helsinkio komisijos rekomendavimams Baltijos jūros taršai mažinti. Pastaruoju metu jį sudaro 86 “karšti taškai”, tarp jų 8 Lietuvos objektai.

Vengti tiesioginių bet kokių valiklių nutekėjimų į jūrą ar bet kokį kitą vandens telkinį.

Nors į Baltijos jūrą patenkančių teršalų kiekis mažėja, tačiau ji vis tiek išlieka viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje.

  • MS PowerPoint 718 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (492 žodžiai)
  • Lenacka
  • Baltijos jūros apsauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Baltijos jūros apsauga. (2012 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltijos-juros-apsauga.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 09:46
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!