Baltijos jūros žuvys referatas


Biologijos referatas. Įvadas. Baltijos jūra. Baltijos jūros žuvys. Priekrantėse vyraujančios žuvys plekšnė, lašiša , otas. Svarbiausios jūrinės verslinės žuvys – bretlingis, strimelė, silkė, menkė, jūriniai sykai, stintos, lašišos ir šlakiai. Labai retos, čia tik užklystančios žuvys durklažuvės, taukžuvės, nėginiai liumpenai, vilkžuvės. Žvejyba Baltijos jūroje. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.


Praeivė. Subręsta 2-3metų, kai būna 27cm ilgio ir sveria 140-150g. Neršia upių žiotyse. Lietuvoje- Nemune, gegužės-birželio mėn. ant smėlėto grunto, sukeldamos plerpliantį garsą. Vislumas- nuo 12-15tūkst. iki 140-180tūkst. ikrelių. Į jūrą migruoja pirmaisiais gyvenimo metais. Minta planktonais ir bentosiniais vėžiagyviais, taip pat tobių, bretlingių ir strimelių jaunikliais. Dažniausiai sužvejojamos 5-6metų, 30-35cm ilgio žuvys. Užauga iki 60cm, 1,5kg.

Pries 40-50metų Kuršių mariose ir jūroje jų sugaudavo 200-300tonų. Nuo 1957metų verslininkai pagauna tik pavienių žuvų. Perpelės labai jautrios teršimui. Didėjant Nemuno, Kuršių marių, Klaipėdos sąsiaurio bei pajūrio užterštumui perpelės jau beveik nesiveisia.

Baltijos jūros pakrantė - viena iš tankiausiai apgyvendintų vandens telkinių pasaulyje. Savaime aišku, dėl to jaučiama net tik brakoneriavimo, bet įmonių veiklos įtaka - tai padidėjusi tarša įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Esančias žuvų populiacijas ir kitus gyvūnus patenkančios cheminės medžiagos veikia įvairiai - vienas teigiamai, kitas neigiamai. Netgi keletui žuvų rūšių iškilo populiacijų sumažėjimo grėsmė. Ypač tai pavojinga lašišoms ir menkėms, kurias labiausiai komerciškai apsimoka gaudyti, o tai sąlygojo pastovų jų skaičiaus mažėjimas pastarajame dešimtmetyje. Tai ir grėsmė rekreacinių išteklių būklei. Be to šioms žuvims kaip ir strimelei bei bretlingiui iškilo problemos neršiant tiek dėl taršos, tiek dėl , netobulų technologinių įrengimų (hidroelektrinės, žvejybos priemonės, pvz. tralai). Džiugina tik tai, jog pastaruoju metu imta garsiau šnekėti apie šias problemas ir jau imtasi konkrečių priemonių jas spręsti. Išsaugant žuvies išteklius išsaugome ir išteklius panaudotinus rekreacinei veiklai. Kita vertus žuvų išteklių būklė mums parodo ekologinės situacijos būklę, kuri yra viena iš svarbiausių rekreacinei žmogaus veiklai.

1. Klaipėdos miesto savivaldybės Gamtos skyrius. Aplinkos apsauga Klaipėdoje. Klaipėda, leidykla “Lututė”, 2000 m.

  • Biologija Referatai
  • 2014 m.
  • Mode
  • 12 puslapių (3601 žodis)
  • Universitetas
  • Biologijos referatai
  • Microsoft Word 371 KB
  • Baltijos jūros žuvys referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Baltijos jūros žuvys referatas. (2014 m. Spalio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/baltijos-juros-zuvys-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:30