Baltijos šalių centrinių bankų palyginimas


Baltijos šalių centrinių bankų veiklos palyginimas. Baltijos saliu palyginimas. Baltijos šaliu centriniai bankai. Bankų palyginimai. Estijos centrinio banko funkcijos. Pinigu lyginimas su kitu saliu. Zodis bankas kiles. Lyginimas kursiniame. Vaskelaitis,centriniai bankai ir ju funkcijos,parsisiusti. Baltijossaliu pinigu politika.

Įvadas. Centrinis bankas. Centrinis bankas, jo funkcijos ir veiklos organizavimas. Centrinio banko nepriklausomybės problemos. Lietuvos centrinis bankas – lietuvos bankas. Lietuvos centrinis bankas. Pinigų išleidimas ir išėmimas iš apyvartos. Mokėjimo sistema litas. Estijos centrinis bankas - eesti pank. Centrinis estijos bankas. Bendrieji estijos pinigų sistemos principai. Tarpbankinė atsiskaitymo sistema estijoje. Latvijos centrinis bankas – latvijas banka. Centrinis latvijos bankas. Latvijos banko pinigų politika. Realaus laiko atskirųjų atsiskaitymų sistema sams. Lietuvos latvijos ir estijos centrinių bankų palyginimai. Išvados. Naudota literatūra.

Žodis bankas yra kilęs iš italų kalbos žodžio banco , reiškusio stalą, prie kurio viduramžiais sėdėdavo žmonės, versdavosi pinigų mainymu ir panašiomis operacijomis. Senovės graikijoje nuo šių stalų pavadinimo (graikų kalba – trappeza), prie kurių sėdėdavo pinigų keitėjai, davė ir jiems patiems vardą, kuris amžiams prigijo: tai yra stalininkai, arba mūsų laikais – bankininkai. Bankų steigimo istorija taip pat yra sena.

Centrinis bankas (bendriausia prasme) –tai veikla, susijusi su pinigų apyvartos valdymu (reguliavimu); pagrindiniai tos veiklos priklausiniai – tikslai, svertai, metodai ir priemonės. [1 vaškelaitis v. Pinigai: pinigų politika ir jos priemonės. V. :Lietuvos mokslas 2006].

Centrinis bankas – šalies mokėjimų balanso sudarytojas; Rengia ataskaitinius šalies mokėjimų balansus, koordinuoja visus darbus, susijusius su atitinkamos informacijos rinkimu, ir metodologiškai vadovauja šiems darbams.

Dažniausiai centrinis bankas atlieka tam tikrą sisteminę bankų priežiūrą: reglamentuoja jų veiklą ( nustato tam tikras taisykles), vykdo veiklos monitoringą (stebi, kaip laikomasi tam tikrų taisyklių) ir taiko poveikio priemones (nukrypus nuo nustatytų taisyklių).

Mano darbo tikslas – išanalizuoti baltijos šalių centridaugelis centrinių bankų savybingas centrinio banko funkcijas gavo nuo pat pradžių. Bet istorijoje būta, kad centriniai bankai išsirutuliojo lėtos evoliucijos būdu: jie savo veiklą pradėjo kaip komerciniai bankai, bet per ilgą laiką vis daugiau prisiėmė valstybės finansuotojo atsakomybės ir kitų valstybės iždo fiskalinio agento, arba vyriausybės banko, funkcijų ir pamažu tapo centrcentriniai bankai išsirutuliojo dviem būdais. Vienas iš tų būdų – lėtas evoliucijos procesas. Pirmutinis tokio banko pavyzdys būtų anglijos bankas. Jis pradėjo veiklą kaip komercinis bankas, bet per ilgą laiką labai sustiprėjo, prisiėmė atsakomybę ir pamažu tapo centriniu banku.

Bankinės sistemos raidos praktika parodė, kad jos centralizacija ir kontrolė yra būtina. Centrinio banko pagrindinis tikslas – šalies pinigų ir bankų sistemų valdymas. Skirtingose šalyse funkcionuoja skirtingi centriniai bankai. Centrinis bankas turi paprastai išskirtinę teisę – leisti pinigų emisijas. Centrinių bankų, turinčių išimtinę teisę eminuoti (išleisti) pinigus, prinkos funkcionavimas. Centrinis bankas, atliekantis pinigų emisijos funkciją dar vadinamas – emisijos banku (bank of issue).

  • Microsoft Word 114 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3800 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigita
  • Baltijos šalių centrinių bankų palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Baltijos šalių centrinių bankų palyginimas. (2011 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltijos-saliu-centriniu-banku-palyginimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 23:10
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo