Baltijos šalių emigracijos problema


Ekonomikos kursinis darbas.

Įvadas. Atvejo aprašymas. Emigracijos priežastys. Baltijos šalių emigracija. Emigracijos poveikis. Emigracijos sprendimo būdai. Klausimai diskusijai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tiek migracija, tiek emigracija nėra naujas, plintantis reiškinys pasaulyje bei Baltijos šalyse. Jis buvo pastebėtas prieš tūkstančius metų, tik dėl gerai išplėtotų komunikacijų ir susisiekimų būdų tapo masišku reiškiniu. Vykimą iš vienos gyvenamosios vietos į kitą įtakoja daug veiksnių, pradedant politinėmis, ekonominėmis, baigiant rasistinėmis ar net religinėmis. Tik galima pasidžiaugti, kad Baltijos šalys yra tikrai demokratiškos valstybės ir pačią emigraciją įtakoja tik ekonominės ar saviraiškos priežastys. Deja, vykstant emigracijai, pastebimi demografiniai pokyčiai: gyventojų skaičiaus mažėjimas bei gyventojų senėjimo tendencijos, mažas gimstamumas. Labai svarbu paminėti, kad būtent Lietuvai ir Latvijai Jungtinių Tautų Organizacija prognozuoja itin spartų gyventojų skaičiaus mažėjimą iki 2050 metų.

Kaip jau minėjau, emigracija pastebėta jau senai,

Prieš migruojant žmogus turi priimti sprendimą, kuris lemia ar jis išvyks, ar pasiliks savo gyvenamojoje vietoje.

makrro-darbo paklauso ir pasiulos skirtumai, darbo uzmokestis;

Yra teigiama, kad estams migracija nėra išeitis nuo problemų.Jie – bene mažiausiai emigruojanti tauta ne tik Baltijos regione, bet ir apskritai visoje Europoje.Tai mįslė sociologams, kurios šie nesugeba įminti jau dešimtmetį. Estų į užsienį neišvijo nei Rusijos krizė, nei atsivėrusios Europos Sąjungos sienos, nei užgriuvę ekonominiai sunkumai, kurie nedarbą šalyje ekonominės krizės laikotarpiu kilstelėjo iki rekordinių 15 proc. Krizės laikotarpiu net buvo juokaujama,kad Estijos nedarbo rodikliai, regis, tokie dideli kaip tik dėl to, kad estai neemigruoja. Jie pasilieka savo šalyje, priešingai nei lietuviai ar latviai, kurie, išvykdami į užsienį, dirbtinai mažina valstybės nedarbo lygį.

Kalbant apie Lietuvą, reikėtų kalbėti ir apie Latviją. Šios šalys yra panašios ne tik išvykstančių asmenų skaičiumi, bet ir esminėmis problemomis kodėl gyventojai palieka savo šalį. Tiek lietuviai, tiek latviai teigia, kad savo šalyse jaučiasi žeminami, teigia, gaunantys mažus darbo užmokesčius, o tai nesuteikia galimybės patenkinti pagrindinių savo poreikių.

 • Ekonomika Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Monika
 • 10 puslapių (1634 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekonomikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 67 KB
 • Baltijos šalių emigracijos problema
  10 - 9 balsai (-ų)
Baltijos šalių emigracijos problema. (2016 m. Vasario 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/baltijos-saliu-emigracijos-problema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:14