Baltijos šalys referatas


Baltijos šalys referatas.

Pati siauriausia – Estija, teritorija apgyvendinta finu - ugru dar nuo XIII a. Tai pati maziausia Baltijos salis tiek gyventoju skaiciumi, tiek plotu. Estijos plotas tera 45 226 km2, o gyventoju 1 351 000 , todel ir tankumas cia nera didelis – 30 zm./km2. Estijos sostinė yra Talinas, kuriame gyvena 396 400 tūkstančių gyventojų, kas sudaro 29,3% visų Estijos gyventojų. Tai sudaro daugiau nei puse Estijos miestu gyventoju, nes 69,3% zmoniu gyvena miestuose ( kiti du didziausi miestai yra Tartu ir Narva), ir tik 30,7% gyvena kaimuose.

Talinas ( Tallinn). Talinas – isvertus is estu kalbos reiskia, danu miestas. Maziausia Baltijos saliu sostine ir pagrindinis uostas Estijoje. Jis issidestes Estijos siaureje, Suomijos ilankos pakrantes pietineje dalyje. Viduramžiais Talinas buvo klestintis miestas kuriame gyveno apie 8000 gyventojų, buvo apsuptas sienomis ir turėjo 66 tvirtoves. Miestas turi 3 istorines dalis. 1. Toompea („Katedros kalva“) - miesto valdžios centras. Čia išsidėsčiusios svarbiausios valdymo institucijos, ambasados. 2. Senamiestis - senovinis Hanzos stiliaus miestas iki pat XIX a. nepavaldus miesto valdžiai.

3. Gyvenamoji dalis, besidriekianti piečiau senamiesčio. Plačiau apgyvendinta tik nuo XIX a. vid.

Nuo XX a. antrosios puses, prasidejusios masines slavu tautu imigracijos cia yra uzsilike dar nemazai slavu tautybes zmoniu. Ju taip pat yra labai daug ir Taline. Talino gyventojai:

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (921 žodžiai)
  • Titas
  • Baltijos šalys referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Baltijos šalys referatas. (2015 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltijos-salys-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:44
×