Baltojo lotoso judėjimas


Klubas baltasis lotosas. Ša-fut-fan. Lotoso piešiniai. „baltojo lotoso“ judėjimas. Vladimiras ivanovičius baltasis lotosas. Kung fu piesinei. Kung fu klubas baltasis lotosas. Judejimas "baltasis lotosas". Baltasis lotosas ukraina. Skubajevas.

Trumpai apie judėjimą. Kitoniškumo poreikis. Revizionistinė istoriografija. Judėjimo įkūrėjas – Vladimiras Ivanovičius Skubajevas (g. 1956 m.), Ukrainos pilietis, dar sovietmečiu baigęs pedagoginį institutą, dirbęs mokykloje ir liftų tarnyboje. Susipažinęs su studentais iš Laoso, jis pradėjo praktikuoti kung fu, vėliau, siekdamas tobulėti, išvyko į Laosą. Grįžęs pasiskelbė esąs įšventintas į Laoso kovos menų mokyklą Ša Fut Fan. 1988 m. jis pradėjo mokyti kung fu Čerkasuose, maždaug 400 tūkst. gyventojų turinčiame Ukrainos mieste, ir ten pat pradėjo statyti budistų šventyklą, kuri šiuo metu jau turėtų būti baigiama.

Judėjimo įkūrėjas – vladimiras ivanovičius skubajevas (g. 1956 m. Grįžęs pasiskelbė esąs įšventintas į laoso kovos menų mokyklą ša fut fan. 1988 m. Jis pradėjo mokyti kung fu čerkasuose, maždaug 400 tūkst. Judėjimas pradėjo plisti, ir dabar jo atšakos veikia daugelyje buvusios sovietų sąjungos respublikų, taip pat ir baltijos šalyse. Pasak paties judėjimo atstovų, baltasis lotosas turi filialų graikijoje, vokietijoje, jav ir net jungtiniuose arabų emyratuose, jam esą priklauso apie 25 000 narių.

Judėjimas yra įsteigęs kung fu ir lao tai bokso klubus, taigi reiškiasi kaip sporto organizacija, tačiau tuo pačiu metu judėjimas jungia branduolį asmenų kovos menų mokykloje ša fut fan , ir kitose, save kildinančiose iš laoso budizmo.

Kung fu klubai, neretai įrengti gyvenamųjų namų rūsiuose (taip įrengtas ir pirmasis klubas čerkasuose), atrodo paslaptingi ir šiurpoki: dominuoja juoda spalva, ant sienų puikuojasi ryškių spalvų drakonai ir kiti rytietiški simboliai ar čerkasuose statomos šventyklos piešiniai. Juodai apsirengę kung fu kariai čia sveikinasi sudėję rankas trikampiu ir kiek linktelėdami bei ištardami tesaugo tave buda , griežtai paisoma rango. Aukščiausias rangas – mokytojo propaguotojo (žemesni - auklėtojo propaguotojo, auklėtojo, instruktoriaus). Visiems jiems pagarbą ir pavaldumą reiškia mokiniai. Jei kada tektų užeiti, visus rasite pasitempusius ir pagarbius, nors galbūt į pašalietį bus pažvelgta ir įtariai. Šioje griežtoje, kariškoje aplinkoje treniruojasi vaikinai ir merginos, kurių daugelis nėra įsitraukę į baltojo lotoso judėjimą, ir, ko gero, nori tik sporto, atletikos pasiekimų. Tėvai vaikus čia siunčia ir ugdyti valią.

Tačiau dalis treniruočių dalyvių eina toliau – siekia patekti į elitinę kovos menų mokyklą ša fut fan, kurioje išmoksta jau visai kitų, nebe klubo, bet tikrų kovos technikų. Kartu jie įsilieja į religinį judėjimą, turintį labai savotišką ideologiją.

  • Tikyba Referatas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (918 žodžiai)
  • Baltojo lotoso judėjimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Baltojo lotoso judėjimas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltojo-lotoso-judejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:46
×