Baltosios kraujo ląstelės leukocitai


Baltosios kraujo ląstelės leukocitai. Viruso sandara. Viruso , neturinčio apvalkalo , sandara. Viruso su apvalkalu sandara. ŽIV dauginimasis. ŽIV plitimas. Lytinių santykių metu . Per kraują . Motinai perduodant . Plitimą galima būtų sumažinti laikantis šių atsargumo priemonių. Natūrali organizmo gynyba. Fizinės gynybos funkciją . Cheminės gynybos funkciją . Už biologinę gynybą . Sąvokos , formulės ir asmenybės Atvirkštinė transkriptazė. B limfocitas. Membranų receptoriai. Raudonieji kaulų čiulpai. T limfocitas. Taurinė ląstelė. Uždegiminė reakcija.


Leukocitai (1) – svarbiausia imuninės sistemos dalis. Jie gali panaikinti į organizmą patekusius antigenus: ligų sukėlėjus, t...

Leukocitai (1) – svarbiausia imuninės sistemos dalis. Jie gali panaikinti į organizmą patekusius antigenus: ligų sukėlėjus, toksinus arba kitas organizmui svetimas medžiagas.

Leukocitai gaminami raudonuosiuose kaulų čiulpuose. Tai beformės, bespalvės, turinčios branduolį ląstelės. Leukocitai gyvena nuo kelių parų iki kelių dešimtmečių. Šios ląstelės yra judrios. Kitaip nei eritrocitai, leukocitai gali „išeiti“ per plonas kapiliarų sieneles į audinius ir ten kovoti su antigenais. Kai į organizmą patenka svetimkūnių, leukocitų kraujyje padaugėja. Žinoma keletas leukocitų rūšių. Santykinai visus juos galima suskirstyti į dvi grupes: fagocitus ir limfocitus.

Fagocitai – gana dideli, gali amebiškai judėti ir prasiskverbti į audinius. Žmogui susižeidus, iš pradžių sužeista vieta parausta, prasideda uždegiminė reakcija. Audinių ląstelės išskiria signalines medžiagas, dėl kurių fagocitai pradeda judėti į sužeistus audinius. Ten jie kaip amebos fagocituoja mikroorganizmus arba kitus antigenus – apglėbia svetimkūnį pseudopodijomis, įtraukia jį į citoplazmą ir padedami fermentų suvirškina.

Limfocitai yra mažesni už fagocitus ir savo ląstelėse turi didelį branduolį. Pagal kilmę skirstomi į T limfocitus ir B limfocitus. Tlimfocitai naikina vėžines ir užkrėstas ląsteles, svarbūs imunitetui susidaryti. B limfocitai gamina antikūnus, kovojančius su antigenais. Senstant žmogaus organizmui, visų rūšių leukocitų skaičius mažėja ir žmogaus imunitetas silpsta.

  • Microsoft Word 1395 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1341 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vismantė
  • Baltosios kraujo ląstelės leukocitai
    10 - 4 balsai (-ų)
Baltosios kraujo ląstelės leukocitai. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltosios-kraujo-lasteles-leukocitai.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 15 d. 22:06
×