Baltymai biologijos projektas (2)


Baltymų sutrikimų formos. baltymų rezobcijos sutrikimai. baltymų anabolizmo ir katabolizmo sutrikimai. Baltymų sutrikimai. Teigiamas azoto balansas. Neigiamas azoto balansas. Baltymų sintezė gali sutrikti įvairiais etapais. Skiriama. Maisto baltymų virškinimas ir rezorbcija sutrinka. Baltymų rezorbcijos sutrikimai. Cistinurija. Chartnupo liga. Įgyti aminorūgščių pernašos sutrikimai. Katabolizmas. Anabolizmas. Baltymų sintezės ląstelėję sutrikimai. Šaltiniai.


Baltymų sutrikimų formos. baltymų rezobcijos sutrikimai.baltymų anabolizmo ir katabolizmo sutrikimai.

Apie baltymų sutrikimus, anabolizmo ir katabolizmo vyravimą rodo azoto balansas. Jis gali būti teigiamas ir neigiamas.

Būklė, kai iš organizmo pašalinama mažiau azoto negu jo patenka su maistu. Taip būna augant, nėštumo metu, vartojant anabolinius hormonus arba esant jų hipersekrecijai.

Būklė, kai kai iš organizmo pašalinama daugiau azoto negu jo patenka su maistu. Taip būna badaujant, sergant infekcinėmis ligomis, kai organizmas netenka baltymų pro inkstus (proteinurija), odą (nudegimas), žarnyną (viduriavimas), esant katabolinių hormonų hipersekrecijai.

Sumažėjus skrandžio sulčių HCl. Dėl šios priežasties mažiau pepsinogeno virsta aktyviu pepsinu, todėl skrandyje blogiau skyla baltymai, sulėtėja hidrolizė. Sergant kasos ligomis (pankreatitu, kasos naviku ar jos latako akmenlige). Dėl šios priežasties išsiskiria mažiau tripsino bei karboksipolipeptidazės, o tai sutrikdo baltymų hidrolizę į oligopeptidus ir dipeptidus.

Sutrikus žarnyno gleivinės sekrecijai sumažėja fermentų enterokinazės bei aminopolipeptidazės išskyrimas. Enterokinazė tripsinogeną verčia tripsinu. Aminopolipeptidazė nuo oligopeptidų atskelia aminorūgštis. Sutrikus membraniniam virškinimui, kuris vyksta žarnyno spindyje ant jo gleivinės epitelio gaurelių. Sumažėja enterocito membranos išoriniame paviršiuje esančio fermento dipeptidazės kiekis, kuris skaido dipeptidus iki aminorūgščių. Membraninis virškinimas sutrinka kai būna žarnyno gleivinės uždegimas ir distrofija, kuomet pagreitėja jo peristaltika.

  • MS PowerPoint 1828 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (756 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimantė
  • Baltymai biologijos projektas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Baltymai biologijos projektas (2) . (2017 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltymai-biologijos-projektas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 15:48
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo