Baltymai chemijos skaidrės


Baltymai. Baltymų sandara. Baltymų tipai. Baltymų funkcijos. Cheminės savybės. Svarba mityboje ir šaltiniai. Aminorūgštys. Keleto kitų aminorūgščių formulės ir pavadinimai. Klausimai. Imformacija imta iš.

Pagal tai, kiek aminorūgščių susijungia paptidiniais ryšiais, gali būti įvairiausio ilgio polimerinė grandinė. Grandinėje bus peptidiniai ryšiai, sujungti per arčiausiai karboksigrupės esančius anglies atomus. Prie pastarųjų prijungtos šoninės grandinės „kyšos“ į išorę. Baltymais vadiname tokius aminorūgščių polimerus, kuriuose yra 100 ar daugiau aminorūgščių liekanų (n ≥ 100). Jei polimerinė grandinė trumpesnė, junginiai vadinami peptidais. Gali būti visai nedideli peptidai, sudaryti iš keleto aminorūgščių liekanų. Gamtoje randama labai daug įvairiausio dydžio peptidų, dažnai svarbių dėl biologinio aktyvumo, pavyzdžiui, hormonų. Jei peptido molekulėje yra daugiau negu 10 aminorūgščių liekanų, jis vadinamas polipeptidu. Baltymus taip pat galima vadinti polipeptidais.

Sintetinis polipeptidas Proteidai Proteofermentai Vilna Šilkas Oda (biochemija) Želatina.

Aminorūgštys tai- junginiai, kurių molekulėse yra ir karboksigrupių, ir aminogrupių. Paprasčiausia aminorūgštis:.

Iš viso baltymuose randama 20 aminorūgščių. Viena iš jų- glicinas. Baltymuose randamas aminorūgštis galima pavaizduoti bendrąja formule:.

Kas yra baltymai? Kas yra aminorūgštys? Kaip vadinama grandis, jungianti gretimas aminorūgščių liekanas? Bendroji glicino formulė? Apibūdinti globulinius ir fibrilinius baltymus?

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 11673 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (1353 žodžiai)
  • Saulė
  • Baltymai chemijos skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Baltymai chemijos skaidrės. (2014 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltymai-chemijos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:34
×