Baltymo sintezė konspektas


Baltymo sintezė. genetinis kodas. Centr dogma. Centrinė molekulinės genetikos dogma. Iš geno - į baltymą. Informacija apie sintezuojamą baltymą glūdi branduolinėje DNR. Baltymas- tai polipeptidas, sudarytas iš 20 skirtingų tam tikra tvarka išsidėsčiusių amino rūgščių. Baltymo sintezėje galima išskirti šiuos etapus transkripcija transliacija specifinės baltymo molekulės susiformavimas. Transkripcija. Transkripcija - informacijos nurašymas nuo vienos iš DNR molekulės grandinėlių į RNR. Transliacija. Tai yra polipeptido sintezė citoplazmoje pagal iRNR užrašytą nukleotidų seką. Ribosoma – maži dviejų subvienetų kūneliai. Vykstant transliacijai, galima išskirti 3 momentus Grandinės iniciacija Grandinės elongacija Grandinės terminacija. Grandinės iniciacija. Ribosoma pasiruošia baltymo sintezei. Transliacija - iniciacija. Trna. Grandinės elongacija Tai specifinių amino rūgščių įjungimas į sintetinamą baltymą pagal iRNR informaciją. Transliacija - elongacija. Prie pirmosios aminorūgšties prijungiama antroji, trečioji ir t. t. (grandinės ilginimas). Transliacija - terminacija. Protein. Replication. Geno sandara. Aminorūgštys. Pirmas nukleotidas. Antras nukleotidas. Baltymas yra sudarytas iš amino rūgščių.

Pagrindinė dogma, aiškinanti, kaip informacija keliauja ląstelėje, buvo pasiūlyta Franko Kriko 1958 metais. Informacijos kelias prasideda nuo saugomos informacijos DNR molekulėje perdavimo į RNR, iš RNR į baltymą, kuris pasireiškia organizme požymiu.

Informacija apie sintezuojamą baltymą glūdi branduolinėje DNR, bet pati DNR baltymo sintezėje nedalyvauja, ji tik perduoda informaciją iRNR. Pats baltymų sintezės procesas vyksta ribosomose - citoplazmoje.

Ribosoma – maži dviejų subvienetų kūneliai, sudaryti iš rRNR ir baltymų. Ribosomose sintetinami baltymai.

Grandinės iniciacija. Ribosoma pasiruošia baltymo sintezei. Ribosoma prisijungia prie iRNR inicialinio kodono (AUG). Pirmoji, arba inicialinė, tRNR, nešanti metioniną, susijungia su šiuo kodonu.

Grandinės elongacija Tai specifinių amino rūgščių įjungimas į sintetinamą baltymą pagal iRNR informaciją.

Prie pirmosios aminorūgšties prijungiama antroji, trečioji ir t.t. (grandinės ilginimas).

Kodonas (trijų nukleotidų rinkinys) koduoja atitinkamą aminorūgštį,kurių rinkinys sudaro baltymą.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1983 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (282 žodžiai)
  • Karole19281928
  • Baltymo sintezė konspektas
    10 - 7 balsai (-ų)
Baltymo sintezė konspektas. (2015 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltymo-sinteze-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:22
×