Baltymų biosintezė


Baltymo biosinteze. Referatas apie baltymus. Baltymu sinteze skaidres. Baltymu sintezes uzduotys. Referato ivadas pavyzdys apie aids. Trnr sandara. Baltymo biosinteze santrauka. Baltymai referatai. Ribosomos. Baltymai referatas uzdaviniai.

Baltymų biosintezė - transliacija. Kas dalyvauja baltymų biosintezėje. Kokie faktai buvo baltymų biosintezės pažinimo pradžia. Baltymų biosintezė. Baltymo sintezės eiga. Antibiotikai slopina baltymų sintezę. Genetinis kodas. Poliribosomos. Uždaviniai.

Transliacija vadinamas irnr dekodavimas - amino rūgščių jungimas į polipeptidinę grandinę, skaita ribosomos. Eukariotinės ląstelės citozolio ribosoma - iš dviejų dalelių sudarytas baltymų sintezės organoidas. Kiekviena ribosomos dalelė yra sudėtingas baltymų ir rrnr molekulių kompleksas [1transliacijos metu prie ribosomos tai prisijungia, tai vėl atsiskiria vadinamieji iniciacijos, elongacijos ir terminacijos faktoriai. Tai baltymo biosintezei būtini smulkūs baltymai, kurie suaktyvina ribosomą. ]. [gsos:388| e. Coli ribosomos modelis] ribosomų baltymai turi labai daug amino rūgščių su bazinėmis grupėmis, todėl šios teigiamai įkrautos grupės sąveikauja su trnr neigiamai įkrautomis fosfatinėmis grupėmis. Ši sąveika sujungia baltymus ir nukleorūgštis.

Sintetinant polipeptidinę grandinę ši grandinė, irnr ir eilinė trnr su amino rūgštimi būna susijungusios su ribosoma. Nedirbančios ribosomos būna suskilusios į daleles (ribosomų disociacija). Ribosomos didysis skersmuo yra 35 nm, o mažasis skersmuo - 23 nm.

Mitochondrijos ir plastidės turi savas ribosomas, kurios panašios į citozo laisvos amino rūgštys. Jas ląstelė gali sintetinti pati ar gauti skaidydama savus ar svetimus baltymus.

Transportinė rnr. Baltymų biosintezėje dalyvauja tik tos trnr, prie kurių yra prijungtos atitinkamos amino rūgštys. Laisvas amino rūgštis su trnr sujungia specialūs fermentai. Trnr yra tiek rūšių, kiek yra amino rūgštis reiškiančių kodonų. Tiek pat rūšių yra ir tų fermentų.

Atp. Baltymų biosintezei reikalinga energija atkeliauja užkonservuota atp [2 kai kurioms baltymo biosintezės stadijoms energiją atgabena ir kiti junginiai, pvz. , gtp. ] molekulė baltymų biosintezę imta suvokti 6-jame šio amžiaus dešimtmetyje. Tam pagrindu buvo trys svarbūs atradimai.

Polas zamečnikas (?) su bendradarbiais tyrė, kurioje ląstelės vietoje sintetinami baltymai. Norėdami tai sužinoti, jie įšvirkšdavo žiurkėms radioaktyvių amino rūgščių. Po kiek laiko jie užmušdavo žiurkes, susmulkindavo kepenų ląsteles ir centrifuguodavo jas. Centrifuguojant trintų ląstelių masė susisluoksniuoja pagal dalelių tankį ir formą. Nucentrifuguotus trintų ląstelių masės sluoksnius tirdavo, ar šie neradioaktyvūs. Jei po radioaktyvių amino rūgščių įšvirkštimo praeidavo valandos ar dienos, radioaktyviai pažymėtus baltymus rasdavo visose ląstelės dalyse. Bet jei kepenis išimdavo, susmulkindavo ir centrifuguodavo praėjus keletui minučių po įšvirkštimo, tai naujai susidariusį žymėtą baltymą aptikdavo tik viename sluoksnyje.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (2005 žodžiai)
  • Tauras
  • Baltymų biosintezė
    10 - 1 balsai (-ų)
Baltymų biosintezė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/baltymu-biosinteze.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 02:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo